Дніпропетровщина бібліотечна

Дніпропетровщина бібліотечна

Листопад


1 листопада – на запрошення завідувачки філії «Жовтянська сільська бібліотека №2» КЗ «Центр культури і дозвілля» П'ятихатської міської ради (Кам’янський район) мешканці громади долучилися до екоініціативизі збирання кришечок (акція «Кришечки збери – Україні допоможи».Завдяки спільним зусиллям і бажанню допомогти воїнам ЗСУ, зберегти довкілля, сприяти наближенню перемоги, продемонстрували небайдужість і патріотизм.

 

1 листопада – у Томаківській центральній бібліотеці КЗ «Томаківська ЦБС» Томаківської селищної ТГ (Нікопольський район) потягом місяця діяла акція «Наділи монетки суперсилою» зі збирання монет #SuperCoins, організована Національним банком України та сучасною клінікою з протезування, реконструктивної хірургії, реабілітації та психологічної підтримки постраждалих від війни SuperhumansCenter. Усі зібрані кошти спрямовані для допомоги українським військовим, які постраждали унаслідок бойових дій.

    

 2 листопада у відділі обслуговування Центральної бібліотеки КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР Криворізької міської ТГ (Криворізький район) відбулась публічна лекція:«Гендерна асиметрія в мовному відображенні»в межахпроєкту«Фемквартал». Фемквартал – це просвітницькі зустрічі з місцевими діячками міста, які вже втретє відбуватимуться у Кривому Розі за підтримки «Української феміністичної мережі за свободу та демократію».Спікеркою стала  кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української мови Криворізького державного педагогічного університету Наталія Малюга. Лекція викликала велику зацікавленість серед містян. Під час заходу разом обговорили такі питання: способи мовної ідентифікації жінки;проблеми агентивно-професійної номінації;гендерну інтерпретацію категорії роду; особливості поєднання граматичних форм під час побудови висловлювань; творення фемінітивів за словотвірними моделями.

 

Усі присутні відзначили відкритість, надихаючу емоційність і фаховість пані Наталі, яка подарувала присутнім книгу «Нові стандарти українського письма» авторства Наталії Малюги та Вероніки Городецької.

  

 

3 листопада – на абонементі Публічної бібліотеки м. Самар Самарівської міської ради (Самарівський район) відбулася чергова зустріч книжкового клубу під назвою літературний pit-stop «Читацька шафа трендових книг». Учасники клубу  ділилися своїми враженнями про прочитані книги, обговорювали улюблених авторів, рекомендували іншим твори, що залишили найбільший слід у їхніх серцях. Модераторка клубу заступниця директора Тетяна Коряк підготувала добірку літературних новинок, які зацікавили учасників. Присутні обмінялися думками та знайшли нові ідеї для читання.


4 листопада
– у Софіївській центральній бібліотеці Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) відбулася онлайн зустріч-знайомство із талановитою українською письменницею та журналісткою Ольгою Саліпою. Захід став нагодою для читачів ближче познайомитися з авторкою та її творчістю, зокрема новим романом «Вільні в’язні», що є продовженням популярної сімейної саги «Дикі паростки».


5 листопада – працівники Юр’ївської публічної бібліотеки Юр’ївської селищної ТГ (Павлоградський район) долучилися до навчального онлайн-вебінару для бібліотечних працівників «Гендерні стереотипи у сучасному житті: звідки вони беруться та як їх подолати?». Вебінар організований працівниками Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія в межах реалізації флагманського проєкту «Цифрова безбар’єрність публічних бібліотек Дніпропетровської області». Говорили про ключові поняття, звідки і як розповсюджуються стереотипи, як долати стереотипне мислення, ознайомилися з корисними ресурсами, що стануть у нагоді у власному підвищенні кваліфікації тав роботі з користувачами.

#ґендерністереотипи#безбарєрність

 

5 листопада – у Центральній публічній бібліотеці КЗ «Публічна бібліотека Губиниської селищної ради» (Самарівський район) відбулася чергова зустріч користувачів поважного віку з психологом Благодійного Фнду «ГЛОБА 22» в межах проєкту підтримки ментального здоров’я. Зустріч була присвячена темі активного довголіття. Психолог надавкористувачам бібліотеки поради з харчування, фізичної активності та ментального здоров’я. Бібліотекарі порекомендували книги даної тематики. Учасники заходу спілкувалися, ділилися знаннями та досвідом, обговорювали шляхи до довголіття.


5 листопада – у бібліотеці селища Слобожанське філії КЗ «Слобожанський центр культурних послуг» Слобожанської селищної радиСлобожанської селищної ТГ (Дніпровський район) відбулася зустріч в жіночому клубі «Ліра». Учасниці клубу досліджували свою здатність до стресостійкості через модель «BASIC Ph». Цього разу це була тема соціальних навичок – спілкування, звернення за підтримкою до сім’ї, близьких людей, чи кваліфікованих спеціалістів. Для пошуку цього каналу подолання стресу провели соціальну гру «Коржик», одну з найбільш відомих соціальних ігор німецького психотерапевта ГюнтераХорна. Це був чудовий досвід дослідити свої реакції й емоції на взаємодію. Кожна з учасниць отримала своє усвідомлення та досвід. Робота групи відбувається за участі фасилітаторки, учасниці Коаліції «Будь в ресурсі!» Катерини Петрової.


 

5 листопада – у КЗ «Верхньодніпровська центральна міська бібліотека Верхньодніпровської міської ради Дніпропетровської області» (Кам'янський район) відбулася чергова зустріч з психологом міжнародної організації TriangleGenerationHumanitaireНіною Валентинівною Козар «Керування стресом». Були запропоновані заспокійливі практичні вправи: ліплення з повітряного пластиліну невеличких мультяшних фігурок звірів, птахів і квітів. Присутні з задоволенням занурилися в захопливий процес створення.


5 листопада – Улянівська бібліотека-філія КЗК «Петриківська публічна бібліотека» Петриківської селищної ради (Дніпровський район) отримала нове приміщення,ремонтні роботи виконані за кошти місцевого бюджету. Зараз це сучасний якісний публічний простір з новими книжковими стелажами тамеблями.

Відвідувачі подякували голові Петриківської селищної громади Наталії Іванівні Коваленко за допомогу.




5 листопада – працівники Софіївської центральної бібліотеки Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) долучились до професійного онлайн-вебінару «Гендерні стереотипи у сучасному житті: звідки вони беруться та як їх подолати?», який провели фахівці Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія. Також фахівці Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді провели онлайн-захід «Кольори ромської мови: відчуй серцем», присвячений Всесвітньому дню ромської мови. Фахівці обласних бібліотек провели мандрівку в світ ромської культури та мови, надали цікаву презентацію та корисні ресурси для роботи.