Дніпропетровщина бібліотечна


Живе і сильне слово Каменяра

Рубльова Ж.Л., 
бібліотекар методико-бібліографічного відділу Томаківської ЦРБ

В цьому році в серпні все прогресивне людство відзначило 160-ту річницю від дня народження І.Я Франка, видатного українського письменника, поета, філософа, вченого і громадського-політичного діяча. А трішки раніше, в травні цього року, було  вшановано 100-річчя від дня пам’яті Українського Каменяра.  Бібліотекарі Томаківського району розробили план заходів, який містив безліч цікавих креативних форм роботи з читачами, приуроченими до вшанування українського літературного генія та знайомству з його літературною спадщиною. 
          Тож в  період впродовж з травня  по серпень були проведені такі заходи: Томаківська районна бібліотека для дорослих запросила своїх користувачів на літературний етюд «І горів, і яснів, і страждав, і трудився», який організували бібліотекарі відділу абонементу; літературний відео-салон «Пророк у своїй Вітчизні»  працював в бібліотечному Інтернет-центрі, а  поетичний ретро-резонанс «Непоборимий син Землі» відбувся в юнацькому відділі для молодіжної аудиторії. Бібліограф Томаківської ЦБС  запросила користувачів на бібліотечно-бібліографічний урок «Іван Франко: актуальність і суперечливість генія», на якому проінформувала про життєвий та творчий шлях письменника та повідомила цікаві маловідомі факти з його життя.
       Районна бібліотека для дітей також організувала цикл заходів до цієї видатної дати-події: насамперед була розгорнута книжкова виставка «Іде у світ Каменярове слово» з літературою про життя та творчість поета, і власне самі твори майстра слова; літературна подорож під назвою «Вивчаємо Франка» пройшла для користувачів середніх класів загальноосвітньої школи; книжковий майданчик «Казки Франка під відкритим небом» радісно відвідали дітлахи початкових класів – бібліотекар зуміла згуртувати малечу у голосному читанні та обговоренні творів І.Я. Франка;
         Ювілейна панорама «Літературна спадщина Івана Франка» зібрала своїх вірних друзів-читачів у Мирівській СБФ; літературний кругозір «Шляхи поетичної творчості Івана Франка» був актуальним цього дня у Зеленогайській СБФ; пізнавальна година «Цвіте добром земля Каменяра» принесла багато цікавої інформації читачам Вищетарасівської СБФ, а літературний бібліо-мікс «Непоборимий син Землі» вразив користувачів фактами про життя та творчість Камера-Франка у Виводівській СБФ.
Малі форми виставкової роботи, такі як організація тематичних літературних полиць були актуальними в Михайлівській СБФ («Апостол духу, каменяр Іван Франко») і в Чумаківській СБФ («Вічний Каменяр»), тут була зібрана та анотована література про видатного літератора України, його твори для дітей та дорослих. Більш розгорнутою стала виставка-акцент «Художній світ Івана Франка», розгорнута у стінах Зорянської СБФ, тут були виставлені не лише книги та журнали, а й документальні копії, витягнуті з Мережі Інтернет. Бібліотекар Зорянської СБФ також зібрала своїх користувачів на урок-бенефіс поета «Найвизначніший поет пошевченківської епохи». Захід став цікавим для користувачів всіх вікових категорій, але особливо активними на ньому були діти та молодь, які читали уривки з творів митця, цитували його крилаті фрази, а маленькі користувачі малювали фарбованого лиса з однойменної казки І.Я.Франка.
         Цікавим креативним заходом стала бібліо-IQ-вікторина «Сьогодні, мов зоря, він сяє Україні», яка показала знання юних знавців української літератури творчості видатного письменника України. 
Літературне знайомство «Велетень думки і праці» пройшло в стінах Кисличуватської СБФ, а ретро-погляд «Слово про Великого Каменяра» був актуальним того дня в Новокиївській СБФ.
Всі заходи циклу, що підготували бібліотекарі Томаківської ЦБС, відзначаючи ювілей Франка, були організовані та проведені на високому рівні, і враховували будь-яку цільову аудиторію. 


Наш край. – 2016. – 7 жовтня – (№40). – с.4