Дніпропетровщина бібліотечна


Районній бібліотеці  - 80 років

Л.Поляновська,
директор Петропалівської  центральної    районної бібліотеки

Історія  бібліотеки – це частинка історії краю. Це яскраве свідчення його розвитку, росту, прагнення до кращого життя населення краю, свідчення і того, як  створювалися невичерпні можливості для росту культури і, зокрема, бібліотечної справи.
 Історія Петропавлівської центральної районної бібліотеки розпочалася  у вересні 1936 року. Створено її було відповідно до постанови Радкому УРСР і підпорядковувалася книгозбірня відділу народної освіти Петропавлівського району. Одразу розпочалися активні пошуки приміщення для новоствореного закладу. Для бібліотеки була виділена кімната при відділі освіти, згодом виділили праве крило церкви з книжковим фондом до 500 книг. Першим бібліотекарем було призначено Марію Семенівну Тимченко.
 В жовтні 1952 року святкували «входини» працівники районної бібліотеки, адже отримали на той час чудові кімнати прибудовані до будинку культури, в яких знаходилися бібліотека до 1957 року. У 50-60-роки бібліотека активно розвивалася: поступово зміцнювалася її матеріально-технічна база, вдосконалювалися форми  і методи популяризації книги. Книгозбірня  систематично проводить довідково-бібліографічну, методичну та масову роботу: лекції, доповіді, огляди літератури, голосні читки на виробництвах та у колгоспах. Варто відзначити що культурно  -мистецьке життя краю протягом відбудовної доби повністю спрямовувалося ідейно-політичним настановами уряду  і підпорядковувалося  інтересам соціалістичного будівництва.
 У вересні 1976 року бібліотека стала центральною районною бібліотекою на чолі Петропавлівської районної централізованої бібліотечної системи з  28 бібліотеками –філіалами. Колектив очолювала Безрукава Клавдія Володимирівна. Професіоналізм, відданість справі, освіченість, ерудованість, креативність – ці якості були притаманні їй. Завдяки ініціативності директора бібліотека удосконалювала систему обслуговування користувачів, зріс рівень проведення просвітницьких заходів.
 Сьогодні бібліотека у своїх функціях не обмежується доступом до бібліотечного фонду, вона позиціонує себе як осередок спілкування, розвиток творчості,вивчення та культивації культурних цінностей.  Сьогодні бібліотека  - це культурний центр, що забезпечує інформаційні потреби як реальних так і потенційних користувачів, надає можливість міжособистісного спілкування практично всім жителям зони обслуговування, організовує їхнє культурне дозвілля. В центрі її уваги завжди стоїть пересічна людина зі спеціальними та загально-культурними  проблемами, певними життєвими інтересами.
 Колектив книгозбірні успішно працює над  здобуттям грантових проектів, які суттєво змінюють обличчя бібліотеки. Так завдяки міжнародного проекту «Бібліоміст» у 2012 році було відкрито інтернет-центр. Користувачі бібліотеки мають можливість безкоштовно отримати доступ до мережі інтернет,Wi – Fi, скайп –зв’язку, електроних баз даних.
 Щороку бібліотечні працівники оформлюють понад 100 тематичних виставок, виставок-персоналій, виставок-презинтацій. Також бібліотека проводить близько _100_______ заходів різного формату, присвячених культурно-мистецьким, історичним, памятним подіям та видатним діячам України.
 Основним завданням методичної діяльності Петропавлівська ЦРБ вважає вдосконалення та застосування інноваційних форм роботи в практиці бібліотек району, моніторинг розвитку ресурсного та творчого потенціалу бібліотечних працівників. З цією метою проводяться семінари, тренінги, творчі лабораторії, бібліотечні візити. Користуючись  традиційною системою методичної роботи проводяться нові  форми навчання на базі кращих бібліотек району: Миколаївської, Марїно-Рощинської, Петрівської, Олександропільської, Осадченської сільських бібліотек.
 Успіхи бібліотеки визначає   насамперед її творчий колектив, що складається з фахівців,відданих улюбленій справі, захоплених і креативних. Серед них – В.Ляхімець, Н.Міщенко, Л.Матірко, В.Гвинтівка, О.Козинець, С.Романюк, М.Бондаренко, Л.Коломєйцева, О.Ткачук.
 Варто також згадати наших колишніх  працівників , які вже перебувають на заслуженому відпочинку, але свого часу доклали багато зусиль для розвитку бібліотеки – О.Бугай, Л.Земляна, Г.Павлова, С.Рябченко, В.Коробська, Т.Опанасенко, Н.Застава, Л.Тюря, Д.Козинець.
  Свої професійні знання вкладають у розвиток бібліотеки головний бухгалтер А.Сап’яна, спеціалісти Л.Гришина, Н.Шкірміна. про чистоту і комфортність у бібліотеці дбають працівники господарчої служби Т.Середа, Т.Салабай, Ю.Лісіцин.
  Наш колектив впевнено крокує шляхом інноваційного розвитку. Без перебільшення можна стверджувати, що Петропавлівська центральна районна бібліотека є справжньою скарбницею мудрості, просвітницьким, культурним центром і  водночас – гостинним, затишним домом для кожного, хто любить книгу. Ювілей бібліотеки співпадає  із професійним святом Всеукраїнським днем бібліотек, тож я щиро вітаю колег зі святом і бажаю бадьорості, радості, невичерпної енергії і тепла.
                                                                        
Степова зоря.-2016.- № 40 -   6 жовтня