Дніпропетровщина бібліотечна


Бібліотечне краєзнавство в роботі бібліотек Магдалинівщини 

 

Куль Л., завідуюча Тарасо-Шевченківською бібліотекою КЗ «Магдалинівська районна ЦБС»

 

            М.Т.Рильський писав: «Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, не гідний шани».

  23 вересня 2015 року на базі Тарасо-Шевченківської сільської бібліотеки відбулася виїзна творча лабораторія «Бібліотечне краєзнавство в системі роботи публічних бібліотек Магдалинівщини».

  Мета бібліотечного краєзнавства - зібрати, зберегти і надати користувачам документальні джерела та інформацію про рідний край. Програма заходу була досить насиченою. Роботу творчої лабораторії відкрила директор Магдалинівської ЦБС Т.Г.Ковальчук, всіх присутніх привітала начальник відділу культури, туризму, національностей та релігій С.Г.Покотило.

  В роботі семінару взяв участь кандидат у депутати до Дніпропетровської обласної ради В.О.Павлов (заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор), який торкнувся в розмові актуальних питань сьогодення, розповів про свої відвідини деяких бібліотек світу, а також підкреслив роль бібліотечних закладів на селі.

  В програмі виїзної творчої лабораторії - виступи спеціалістів Магдалинівської районної бібліотеки: провідного методиста Ю.І.Мостової, яка розповіла про основні напрямки роботи з бібліотечного краєзнавства, заступника директора по роботі з дітьми О.В.Ананченко - про особливості краєзнавчої роботи з дітьми. Про екологічний моніторинг стану довкілля у своєму регіоні доповідала провідний бібліограф Л.І.Кушіль, а поради бібліотекаря-практика з популяризації літературно-краєзнавчих творів серед користувачів бібліотек отримали від О.О.Литвин.

 У своєму виступі завідуюча Тарасо-Шевченківською бібліотекою Л.В.Куль ознайомила присутніх із багатим краєзнавчим матеріалом, зібраним за багато років її бібліотечної діяльності.

На семінар були запрошені М.Д.Сіряк - автор книги «Калинове намисто» і учениця 7 класу Шевченківської ЗОШ Лук’янець Галинка - талановита дівчинка, вона займається в Петриківській художній школі. ЇЇ роботи і роботи Гурби Тараса зберігаються в бібліотеці в папці «Мистецтво юних обдарувань».

  Марія Дмитрівна Сіряк ознайомила присутніх зі своїм новим оповіданням «Я - Мати», і прочитала свої вірші.

  Всім дуже сподобалося спілкування з автором, побажаємо їй і надалі радувати нас своїми творами і не зупинятися на досягнутому.

  Галинка розповіла про ляльку-мотанку і провела майстер-клас з її виготовлення.

  До уваги присутніх були краєзнавча виставка «Тарасо-Шевченківка дорогий серцю край», стенд «Пам’яті жити вічно» (до 70-річчя Перемоги), на якому зберігаються знімки наших земляків-ветеранів, і вивезених на примусові роботи до Німеччини. Допомогли в цьому активні мешканці села, які поділилися знімками своїх рідних, розповіли про їхні долі.

  Також оформлений куточок з народознавства «Збережемо пам’ять сивої давнини». Тут зберігаються предмети побуту наших дідів та прадідів. Куточок користується популярністю серед маленьких читачів, тому що їм все цікаво: як жили люди раніше, чим користувалися.

      Досвідом своєї роботи поділилися колеги з Котовської бібліотеки-філіалу Г.М.Ковіка, яка розповіла про організацію пошукових досліджень з історії краю, району, села. Про фольклорно-етнографічне краєзнавство в роботі бібліотеки розповіли колеги з Водянської с/б О.М.Монькова та Шевської с/б В.М.Поторока. Завідуюча Чернеччинським б/ф Л.М.Смаглій розповіла про туристичне краєзнавство -
один із напрямків діяльності сільських бібліотек.

  Завершилася робота творчої лабораторії підбиттям підсумків роботи семінару, обміном думками, професійним спілкуванням.

                                                                                                                                                   Наше життя. – 2015.– 17 жовтня