Дніпропетровщина бібліотечна


Будьмо патріотами

 

Огнівець А., бібліотекар Жовтянської сільської бібліотеки- філії №9 П’ятихатської районної ЦБС

 

         Що не говорили б про сучасне молоде покоління, але наші діти, юнацтво  та молодь люблять свій рідний край, свою Україну, знають, і шанують традиції батьків, дідів та прадідів.  Але одні про це голосно говорять, інші тримають всі емоції в собі. Підтвердженням тому є те, що на території нашого села Жовтого проживає багато династій майстрів, які з покоління в покоління передають своїм нащадкам талант вишивання, плетіння з лози, створення оберегів, виготовлення поробок з природних матеріалів, різьблення по дереву. До цієї справи з великим задоволенням долучаються і діти, юнацтво та молодь. Вони навчаються майстерності та продовжують справи батьків та дідів. Серед наших односельців є учасники Афганської війни, ліквідатори Чорнобильської трагедії, воїни, діти та вдови війни, свідки голодоморів, учасники відновлення села у післявоєнне лихоліття, учасники АТО на сході країни.

            І горить вогник в очах юнака, який розповідає, як із звичайного сухого старого пенька створюється незвичайна казкова композиція, і які прекрасні роботи виготовляв у далекому минулому його прадід. І сяє красою дівчина у власноруч вишитій вишиванці і тремтячими руками показує хрещатий рушник своєї бабусі, на якому вона побралася з дідусем.

            Кожного місяця в Жовтянській СБФ №9 проводиться ряд тематичних заходів про українську духовність та високу громадянську свідомість. Ці заходи пройняті високим розумінням патріотизму, людської гідності, порядності, любові до рідної землі, відповідальності у майбутньому за її долю, повагу до історії.

            Протягом січня ми проводили й заходи історико-патріотичного виховання. Книжкові полички «Народе мій до тебе я ще верну» та «Я – син свого народу» та літературно-патріотична година «Живе лиш той, хто не живе для себе» присвячувалися творчості поетів-шестидесятників В. Стуса та В. Симоненка. Їхня поезія пронизана любов’ю до Батьківщини, до рідної землі, пройнята патріотизмом, порядністю та гідністю.

            До дня Соборності України для читачів бібліотеки оформлена книжкова поличка «Соборна і незалежна». Матеріали, представлені на поличці, дають змогу   читачам в тому числі і молоді, крок за кроком, рік за роком простежити шлях української держави, українського народу від дня підписання документів про з’єднання.

            Нові сторінки білих та чорних плям історії, присвячені подіям під Крутами, відкриває книжкова поличка січня «Трагічні події, де Крути  повік Вкраїні не забути». Про це сьогодні вже говорять, цим подіям дають оцінку. Молодь на прикладі, юних студентів, що загинули під Крутами, розуміє цінність життя, значення слів «патріотизм» та «самопожертва».

Багато заходів історико-патріотичного напрямку плануємо провести протягом року. Тематика різна: події Афганської війни, Корюківської трагедії, Великої Вітчизняної війни, трагедії Бабиного яру, років Голодомору, ліквідаторів-чорнобильців та патріотів сьогодення, які боронять нашу країну на сході.

                                                                                                                                                                                                                       Злагода. - 2015. – 11 лютого