Дніпропетровщина бібліотечна


«Пам’ять – нескінченна книга»

 

Рубльова Ж., бібліотекар методико-бібліографічного відділу Томаківської центральної районної бібліотеки

 

       Сьогодні переглядається і переосмислюється вся історія нашої країни.  Але є такі віхи життя, які ніхто не має права забути… Йдеться про страшну війну минулого століття, це пекуча рана, яка болить досі чи не кожній родині в Україні. В наші дні героїко-патріотичне виховання набуває особливого значення. Тому професійне співтовариство бібліотекарів Дніпропетровщини бачить своє покликання у просвітницькій роботі серед населення щодо виховання громадянськості, патріотизму, пробудження пам’яті до безсмертних справ і традицій старших поколінь. Сучасну тональність цьому напрямку роботи бібліотек може надати така форма популяризації художньої літератури, як читацький марафон «Пам’ять – нескінченна книга».

       Координатором Марафону виступила Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія, яка оголосила його проведення та склала його цільову  програму .   Учасниками та організаторами Марафону в регіонах області є центральні бібліотеки, зокрема,  в нашому районі - це Томаківська центральна районна бібліотека. Учасниками Марафону можуть стати всі бібліотеки та мешканці нашого регіону.

         Бібліотеки Томаківщини підтримують ідею проведення читацького Марафону, і вже 11 лютого цього року у методико-бібліографічному відділі під час проведення семінару для працівників сільських бібліотек, була затверджена стратегічна широкомасштабна програма заходів щодо пропаганди героїко-патріотичної книги про Велику Вітчизняну війну.

        Читацький марафон стартував в січні і буде продовжуватись до  жовтня 2015 р. Його ціллю стане залучення населення нашого району до читання кращих творів про війну 1941-1945 років, виховання почуття патріотизму, любові до Батьківщини, поваги до її славетного минулого, формування почуття гордості за Батьківщину, гуманного ставлення до людей;  розвиток читацької культури громади;  залучення населення району до активного життя суспільства за допомогою інформаційної діяльності бібліотек;  забезпечення організації дозвілля та неформального спілкування всіх категорій населення;  підвищення іміджу бібліотек серед місцевих громад;  популяризація читання та діяльності бібліотек;  залучення потенційних читачів у книгозбірні району.

           Головними завданням Марафону бібліотекарі визначили активізацію роботи бібліотек  з популяризації творів про Велику Вітчизняну війну;  рекламування  кращої літератури про Велику Вітчизняну війну; впровадження нових форм просування читання та книжкової продукції, підвищення читацької культури; надання можливості кожному бажаючому розкрити свої здібності та глибину знань художньої літератури; підтримка і розвиток читацького інтересу до літератури про Велику Вітчизняну війну.

           Під час проведення Марафону планується провести багато цікавих заходів, різноманітних за формами та змістом, таких як опитування читачів та населення «Моя улюблена книга про війну». Учасники Акції самостійно складатимуть  перелік творів художньої літератури про Велику Вітчизняну війну 1941–1945 рр. (автор, назва), які вразили їх, не залишили байдужими, справили велике враження, змінили погляди на події. Списки літератури збиратимуться і вивчатимуться співробітниками бібліотек. Бібліотеки також будуть  проводити такі опитування з використанням сторінок у соціальних мережах, блогах, форумах.

            Серед розмаїття  заходів будуть оформлені виставки, альбоми читацьких відгуків.  Так, в Томаківській ЦРБ  до уваги користувачів предстане грандіозна виставка-присвята «70 книг про Велику Вітчизняну»; Також центральна бібліотека започатковує акцію «Прочитай книгу про Велику Вітчизняну – зроби подарунок до Дня Перемоги»; заплановано провести  читацькі конференції  «Перемога і Пам’ять – запорука єднання»»;  літературні вікторини, ігрові програми, вечори пам’яті  «Там де пам’ять, там сльоза»;  художні читання з подальшим обговоренням прочитаного «Читання заради життя» або «Війни священні сторінки навіки в пам’яті людській»;  акція «Я прочитав книгу про війну» – заздалегідь буде запропоновано  прочитати книги й розповісти про них іншим читачам; конкурс читців «Поети Дніпропетровщини про Велику Вітчизняну війну»; літературний хронометр «Улюблена книга моєї родини»;  музична ретро-година «Під гурт гармат Музи не мовчали»; розгорне свою діяльність дискусійний клуб «Сторінки книги на екрані» – обговорення художніх фільмів про Велику Вітчизняну війну за мотивами літературних творів; скайп-спілкування;  зустрічі з ветеранами, учасниками та дітьми війни, письменниками, які пишуть про війну; сімейні зустрічі: «Орден у моєму домі», «Дідові медалі», «Моя сім’я в роки Великої Вітчизняної війни»;  створення мультимедійної продукції;  флешбук-презентація або знайомство з цікавими книгами за допомогою цитат, ілюстрацій, особистих переживань та іншої інформації про книгу; випуск рекомендаційних посібників, листівок, закладок до книг, які будуть популяризуватись;  пошукова робота «Мій рідний край у лиху годину» – збір та упорядкування матеріалів з історії краю в роки Великої Вітчизняної війни; акції: «Ветеранське подвір’я», «Герої живуть поруч»;  конкурс листівок «Привітання ветеранам»;  рекламні заходи з популяризації Марафону.

         Індикаторами якості проведення Марафону стануть історії читацьких успіхів, історії виробничих успіхів бібліотек, пов’язаних з проведенням Марафону; зразки методико-бібліографічних, мультимедійних, рекламних матеріалів, створених для забезпечення успішного проведення читацького Марафону; фото, відео, документи про Марафон.

       Запрошуємо всіх мешканців району взяти активну участь у заходах оголошеного Марафону, і цим внести свій внесок у збереженні пам’яті нашої історії. Не залишайтеся осторонь, слідкуйте за анонсами  заходів, приходьте до бібліотек, приймайте активну участь в  заходах циклу Марафону «Пам’ять – нескінченна книга», адже саме своєю активністю ви допомагаєте зберегти історичні надбання  нашого народу для теперішніх та майбутніх поколінь .

                                                                                                                                                     Наш край. – 2015. – 13 березня