Дніпропетровщина бібліотечна


ЗУСТРІЧ З ПИСЬМЕННИКОМ

Сердюк К., завідуюча Керносівською б/ф № 17

    Нещодавно читачі Керносівської бібліотеки-філії № 17 зустрілись з відомим журналістом, письменником, літературознавцем Миколою Чабаном.
З перших хвилин знайомства ця творча особистість привабила нас розумом, ерудицією, врівноваженістю, інтелігентністю, а надто – добірною українською мовою.
Микола Петрович – дослідник, тема його пошуків – літературне та історичне краєзнавство. Дослідницька й літературна праця М. Чабана належно оцінена. З 1996 р. його прийнято до Спілки письменників України, він є членом правління Дніпропетровської письменницької організації.
Крім того, наш земляк активно популяризує результати своєї праці, намагається долучити якомога більше співвітчизників до невідомих сторінок історії, літератури, культури.
Маса накопиченого матеріалу дозволила автору видати та упорядкувати безліч книг: «Вічний хрест на грудях землі» (1993), «Січеслав у серці» (1994), «Сучасники про Д. І. Яворницького» (1995), «Мандрівка старим Кам’янським» (1994), «Молитва богу невідомому» (1993), «На Дніпрельстан» (2000), «Нащадок степу» (2000) – збірник спогадів про Валер’яна Підмогильного, «У старому Катеринославі» (1995), хрестоматія (2001), книга подорожей «Забутою Україною» (2006, 2008), «Чую ваш голос… Родоводи сіл Волоського і Майорки» (2008) та ін.
Уся ця гігантська наукова і популяризаторська праця ведеться щоденно, перетинаючись з журналістською роботою в газеті «Зоря», де Микола Петрович працює редактором відділу культури та веде рубрики «Точка на карті», у якій йдеться про історію сіл Дніпропетровщини, «Особистість», «Історії з історій». Пошук новин, зустрічі, інтерв’ю, підготовка матеріалів у номер, редагування чужих дописів, публікації у багатьох місцевих, всеукраїнських та закордонних періодичних виданнях – щоденна робота М. Чабана.
Розповідь про свої книги Микола Петрович доповнював копіями документів з архівних даних та Інтернету. Навіть галаслива непосидюча дітвора затихала і прислухалася до слів письменника. На згадку про зустріч він подарував шість власних книг.
Наші односельці дякували за цікаві публікації, розповідали про особисті життєві історії.
Ініціатором цієї цікавої зустрічі стала завідуюча Керносівської б/ф № 17 К. Сердюк. У підготовці та проведенні заходу активну участь взяли вчитель української мови та літератури Любов Олександрівна Омельченко, учениці 8 класу Аня Бойко та Юля Купріянова, бібліотекар Ганнінської б/ф № 2 Т. П. Бугай, вчителі школи О. В. Вагнер, В. П. Верас, В. В. Кільчевська. Привітали гостя своїми виступами ансамбль ложкарів «Сонячні ритми» та фольклорний ансамбль «Калинонька» (керівник В. Багач).
Письменника познайомили зі старожилами села, показали всі визначні пам’ятки нашої округи, а ще мимоволі підкинули роботу – дослідити історію сіл Ганнінки, Орільки та Керносівки, за що заздалегідь вдячні досліднику. Адже усі свої сили, енергію, талант М. Чабан віддає справі відродження духовності, по крихітці збирає і повертає землякам історичну пам’ять.     

Присамарська нива. – 2013. – 24 травня