Дніпропетровщина бібліотечна


Вороновські зустрічі

 Сухомлин Л.,  студентка факультету журналістики, користувач БФ № 10

У день Святої Тетяни, 25 січня, вже вдруге пройшов вечір пам’яті відомого історика, викладача, журналіста Тетяни Петрівни Воронової. Зустріч відбулася у бібліотеці №10 – одній з найстаріших бібліотек, восени минулого року відсвяткували її дев’яносторіччя. Ініціатором та організатором краєзнавчих читань була завідуюча бібліотекою Ганна Петрівна Бовдуй, яка запросила усіх, хто знав Тетяну Воронову, а також школярів, студентів. Цей вечір відрізнявся від минулорічного тим, що був присвячений не лише Тетяні Петрівні, а й історії та життю Криворіжжя. Старшокласники і студенти презентували свої науково – дослідні роботи з краєзнавства.
Шкода, що голодні й стомлені (а, можливо, й байдужі?..) молоді люди (зустріч була після занять) «відсіялися» ще на початку заходу, залишились найдопитливіші, які з цікавістю слухали розповіді старших: відомих журналістів, краєзнавців, працівників музеїв.
Спілкування із знайомими Тетяни Воронової проходило щиро, невимушено, доброзичливо – ці риси були притаманні й самій Тетяні Петрівні. Народилася вона 1924 року. На початку Другої світової війни, у свої неповні сімнадцять, виявила бажання допомагати лікувати поранених солдатів. Вона була людиною, яка, поєднуючи природні можливості з лідерськими якостями та працьовитістю, змогла спрямувати всю свою енергію, професійні знання, ерудицію на користь міста та його жителів, не будучи при цьому корінною криворожанкою. Історик за освітою і талановитий журналіст Воронова змогла налагодити зв’язок між поколіннями криворіжців шляхом висвітлення маловідомих фактів історії, повсякденного життя його жителів, вела наукові, пошукові роботи. Більше ніж п’ятдесят років працювала в газеті « Червоний гірник» (рубрика «Ріднокрай»), і навіть проживаючи у Воронежі, все одно цікавилась справами газети. Тетяна Петрівна отримала визнання не лише серед своїх земляків, але й серед представників журналістської професії. Варто зазначити, що вона була членом Національної спілки журналістів, а 2000 року їй присвоїли звання «Почесний громадянин міста Кривий Ріг». З ініціативи доктора соціологічних наук Алли Лобанової була створена книга «Край неповторний – Криворіжжя», в якій зібрані найкращі публікації нашої землячки. Неймовірну кількість приємних, теплих слів було сказано про Тетяну Петрівну, присутні з усмішкою та гордістю відзначали, що вона відкрила для них цінність життя, навчила бути впевненими в собі та радіти кожному прожитому дню. Все своє оточення жінка наділяла натхненням.
Всі гості зазначали у особистих спогадах, що пронесли вогник любові та вдячності до своєї вчительки через усе життя. А молоді люди дізналися багато цікавого як про визначну особистість, так і про рідне місто.


Звезда.- 2013.- 4-5 февраля