Дніпропетровщина бібліотечна


Людина. Керівник. Особистість.

 

Колектив бібліотекарів Томаківської центральної районної бібліотеки

 

Поставщина – чарівний мальовничий куточок Білорусі, край блакитних озер, край густих лісів, де гриби та ягоди на кожному кроці, край невмирущої партизанської слави. Знаходиться майже на межі з Литвою, так близько, що колись, за часів СРСР мешканці сіл могли  у вихідні дні відвідати литовську рідню, купували товари в литовських магазинах…Ось в такому з одних невеличких сіл Вітебської області Поставського району в родині сільських інтелігентів  і народилася дівчинка, назвали її Людмилою. Дитинство – найкраща пора, тож згадується воно часто: солодкою суницею, що застилала килимом лісові галявини, кучугурами снігу, з яких будували цілі снігові містечка, кисіль із журавлини, що варила мама і смачнішого вже більше ніколи нічого не буде.

 Звичайна радянська родина… Звичайне дитяче щастя, коли батьки живі, а маленька дівчинка мріє бути у вирі подій, про вогні рамп, а навколо спів та усміхнені обличчя глядачів. В результаті великої дитячої мрії – диплом Вітебського училища культури та Мінського інституту культури. Після навчання працює директором Міорського районного будинку культури, потім – завідуючою Шарковщинським відділом культури. Робота займає весь час: огляди художньої самодіяльності, концерти, різноманітні розважальні програми.

Заміжжя подарувало чоловіка, родом з Томаківки Дніпропетровської області, кадрового військового, який на той час ніс службу  в Білорусі.  Народжується донечка Настя, і хоч як не важно покинути рідні місця, улюблену роботу… та сім’я – понад усе.

Томаківська земля – батьківщина чоловіка, стала другою маленькою батьківщиною. І знову робота в сфері культури, але тепер вже в бібліотеці: спочатку бібліотекарем читального залу, методистом, і врешті решт в 2002 році - директором Томаківської  централізованої бібліотечної системи.

 Колектив бібліотеки став для неї другою родиною: творчий, злагоджений, дружний, працюючий з вогником та з ентузіазмом...  Активність та ділові якості на цій посаді, приносить  неабияку користь всій бібліотечній системі, вдосконалюючи напрацьоване і мріями про нові здобутки. Під її керівництвом бібліотечна справа на Томаківщині набирає обертів. Навчаючись новому сама, змушує навчатись підлеглих, постійно вдосконалює свої навички та вміння, завжди в пошуку нових заходів по поверненню користувача до книгозбірні,  втілює в життя  нові форми роботи бібліотек, приймає активну участь у написанні проектів (в одному з них – ІІІ раунді конкурсу програми «Бібліоміст» - «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до мережі Інтернет» – шість бібліотек району стали переможницями, і стали володарками п’ятнадцяти потужних комп’ютерів та комплектів оргтехніки). Лише за останній час в Томаківській районній бібліотеці відкриті центр слов’янської писемності і культури, юридична громадська приймальня, працюють клуби за інтересами, функціонує бібліотечний Інтернет-центр. Людмила Василівна стала ініціатором пошуку точної дати відкриття Томаківської бібліотеки, і саме з її легкої руки відсвяткувалися вже дві ювілейні дати – 95-річчя, і 100-річчя бібліотечної скарбниці. За час її перебування на посаді директора, в бібліотеці пройшло два заходи обласного рівня: семінар для методистів області (2005) і виїзна творча лабораторія для сільських бібліотекарів Дніпропетровщини (2013). Все це закономірно, бо поза її увагою ніколи не залишалися і сільські бібліотеки району. Для сільських бібліотекарів вона ініціює проведення навчальних курсів, семінарів, громадських  обговорень, тренінгів,  - все робиться для того, щоб бібліотечна справа на селі розвивалася відповідно до вимог сучасності.

Людмилу Василівну відрізняє рідкісний талант керівника, стратега, генератора сміливих, але цілком реальних ініціатив. І кожен із працівників бібліотеки знає, що в найскрутнішу хвилину можна звернутися до директора. Така довіра – найвища нагорода для людини і керівника. 

В ці серпневі дні наш директор стоїть на порозі гарного ювілею. Зичимо  їй завжди залишатися сповненою сил і бажань до роботи, здоров’я, оптимізму, наснаги, енергійного творчого натхнення.

 

Наш край.- 2014.- 8 серпня