Дніпропетровщина бібліотечна


Поетичні струни Петропавлівщини

 

Ларченко Ю., вчитель світової літератури Хорошівської  загальноосвітньої середньої школи 1-Ш ступеня Петропавлівського району

                Березневим днем 2006 року, у Всесвітній День Поезії у Петропавлівській  районній бібліотеці зібралися на той час  незнайомі між собою люди хоча , можливо, і чули один про одного чи знали по публікаціям у районній газеті «Степова зоря». Зявилися усі за запрошенням, які розіслали по всьому району, на презентацію книги. Приємно здивовані були присутні, коли усі запрошені отримали книгу – альманах «Перлини степового рідно краю», у якому побачили власні твори надрукованими. Цей день 21 березня 2006 - го року став днем народження літературно - громадського обєднання «Ріднокрай» імені Фросини Карпенко.За лаштунками залишилось те, як ця книга видавалась, як підбирали матеріал, як йшло редагування.

            Вже пізніше Тетяна  Конюшенко, голова обєднання, розповіла, як давно хотілося їй зібрати творчих людей району і створити свою організацію. Тетяна  Петрівна на той час видала першу  книгу «Роздуми на рідному порозі», спілкувалась з літературним обєднанням «Дивосвіт» (м. Павлоград) Своїм задумом поділилася з директором  Петропавлівської  районної бібліотеки  Безрукавою Клавдією Володимирівною.

            Працівники бібліотеки зустріли з радістю цю ідею і запропонували видати першу збірку. Клавдія Володимирівна навіть назву дала – «Перлини степового рідно краю». Працівники бібліотеки на чолі з Ляхімець Валентиною Вікторівною з підшивок районної газети  минулих років, що зберігалися у бібліотеці, вибрали вірші для друку.

            Тетяна Петрівна Конюшенко звернулась до Чорного Анатолія Івановича, голови Петропавлівської РДА з проханням фінансово  допомогти у виданні книги. Анатолій Іванович підтримав ініціативу і пообіцяв порушити клопотання. ДепутатиПетропавлівської районної ради на чолі з головою Шевченко Тетяною Петрівною ухвалили рішення виділити кошти на книгу.

            Так було видано альманахи 2006-го року і 2007- го року.

            Спілкування поетів дало поштовх до нових творів, спонукало до народження нових книг. Тетяна Конюшенко взяла на себе важливу та відповідальну справу – укладати, редагувати та готувати твори поетів до друку . Завдяки її наполегливій праці були видані книги членів літературно – громадського обєднання. Ті записи, які довгими роками зберігалися у зошитах і лише мріяли колись побачити світ у друкованому виданні, стали книгами.

             За період існування «Ріднокраю» видано чотири альманахи «Перлини степового рідно краю», надруковані книги Анатолія Плюти»Дотик неба»; Тетяни Конюшенко «Танго на ветру», «Прості слова в вінок сплітаю», «Душі моєї вірш осад»; Сергія Гончарова «Золоті світанки», «Світлини памяті», «Стожари»;  Григорія Даценко «Відродження»; Володимира Білошапки «Передзвони»;  Ірини Ніколаєвої  «Его величество Любовь», «Несказанные слова», «Благословение»; Григорія Літвішка  «Життя на долоні»,  «Боль воспоминаний»; Миколи Шевченка «С надеждой в душе, с верой в серце».

            Члени літературного обєднання є учасниками літературно – краєзнавчих заходів, конференцій, зустрічей у школах. Налагоджено звязки  з літературними спілками м. Павлограду, м. Першотравенська,              м. Красноармійська,  смт. Межової, м. Донецьку. Метою своєї діяльності члени громадсько – літературного обєднання вбачають не лише популяризацію літературної спадщини Петропавлівщини, а і краєзнавчу роботу, літопис району, а в майбутньому створення книги «Видатні постаті Петропавлівщини».

            Видані рукописні щоденники ветерана Великої  Вітчизняної війни Олександра Перескока «Память. Проведено науково – практичну  краєзнавчу конференцію у с. Дмитрівка  до 170 – річчя Михайла Комарова, на якій було презентовано книгу професора історії, академіка Швидько Ганни Кирилівни. Ганна Кирилівна схвально поставилась до просвітницької роботи  «Ріднокраю» та обіцяла сприяти цьому рухові.

            Презентація книг, зустрічі та конференції висвітлюються на сторінках районної газети, на регіональному телебаченні телеканалу «Імпульс».

            Поети радо відгукуються на запрошення зустрітися з учнями шкіл, читачами сільських бібліотек.

                                                                                                                     Степова зоря. -2014.-  27 березня