Дніпропетровщина бібліотечна

Бібліотека на сторінках преси(бібліотграфічний опис статті+сама стаття) Першотравенськ


 

Бібліотека – це скарбниця всіх багатств

людського духу

 

Кушнір І., директор Першотравенської міської бібліотеки

 

            Бібліотека – це установа унікальна. Вона не знає обмежень вікових, або соціальних, потребу відчувають усі – від малечі до літної людини, від академіка до школяра. До бібліотеки люди звертаються упродовж усього життя. Адже вона підіймає настрій, реалізує душевні пориви, допомагає працювати і любити, сподіватися і перемагати, одним словом – жити.

           50- років яскраво світить вогнище культури міської бібліотеки. На попередні 50 – річного ювілею, який буде відзначаться в грудні, мені хочеться розповісти про її історію та людей, які відіграли важливу роль в її становищі і розвитку, які присвятили та присвячують все своє життя бібліотечній справі.

        Професія бібліотекар несе в собі відбуток інтелігентності, мудрості, виваженості й терпіння. З давніх часів звання бібліотекар вважалося надзвичайно почесним його удостоювались обрані, знаючі люди, великі трудівники.

        Міська бібліотека створювалась не один день і не один рік.

        Історія міської бібліотеки розпочалася в 1961 році. Власне бібліотекою її назвати було важко. Фонд налічував невелику кількість книг 2698 примірників, площа приміщення 31 квадратний метр, дві кімнати у бараку. Першими читачами бібліотеки були будівники, шахтобудівники, поступово до читання залучалися все нові й нові читачі, часто цілими сім’ями.

         Здобути знання людство довіряло книгам здавна. Який би вигляд не мали ці книги, та в книгосховищах завжди був хранитель – той, хто не лише їх зберігав, а й міг зорієнтуватися у ому потоці записаної мудрості.

Обрала цей фах і перша завідуюча Жмуренко Л.Е. (1961 – 1965р.р.).

          Бібліотечна професія, така необхідна, але часом така непомітна, дала велику когорту відданих своїй справі людей, які зробили значний внесок у розвиток культури й освіти міста.

             Талановиті, мудрі, вимогливі до себе, до оточуючих, але завжди справедливі Беловол Г.Ф. (1965 – 1980р.р.), Постоногова В.А. (1980 – 2000р.р.) також вона була депутатом міської ради (1974 – 1990рр.), Коваленко Т.М. (1968 – 2002р.р. завідувала дитячою бібліотекою). Вони зберегли усі кращі традиції бібліотеки згуртували навколо себе відданих бібліотечній справі людей.

             Тож вшануємо працівників бібліотечної справи, хто добросовісно трудився на бібліотечної ниві де і понині живе часточка їх душі у стінах нашої бібліотеки – Божко Л.В., Первуніна Н.М., Воротілова Н.М., Стародубцева Г.К., Борисенко В.С., Гаврилюк Н.М., Коваленко Т.М., Чурапіна Н.А., Зайцева Н.В., Зибіна Л.А., Чуприна С.І. Ветерани бібліотечної справи Божко Л.В., Гаврилюк Н.М., Борисенко В.С. з задоволенням приймають участь у заходах бібліотеки.

                Хочется згадати добрим словом тих, хто на жаль уже пішов у вічність, але залишиі після себе добрий життєвий слід – Беловол Г.Ф., Постоногова В.А., Буртова Т.І., Приймак Л.О., Хоменок Л.К., Іванова О.І., Двореченец О.Г.

                Любити свою справу, свою бібліотеку всією душею можливо, якщо ти знаєш не тільки її сьогодення але й минуле.

          Є багато чудес на землі, створених природою, зроблених руками людини і серед них найбільше диво з див – книга. У ній весь неосяжний світ. Усе, що створено людським розумом, до чого прагне наша душа, знаходить відображення у книзі. Адже хороша книга – ніби бесіда з розумною людиною.

З нею можна почеркнути значення, знайти відповіді на всі запитання, відкрити для себе духовні надбання людства. У міський бібліотеці налічується 66 536 примірників самої різної тематики і художня, і пізнавальна, і фантастична, і пригодницька та інша. В даний час книжковий фонд поповнюється дарованою літературою. Щорічно проводиться акція «Подаруй бібліотеці книгу». Колектив міської бібліотеки дякує за чуйні серця – Пугачову В.І., Домущей Н.В., Лопатіну Е.А., Гончаренко Г.Ю, Кочанського Я.Я., Сердюк Н. та інших.

      Бібліотеку не можна любити тільки за книги – це дещо більше. І в першу чергу – можливість спілкування і вміння орієнтуватися в інформаційному просторі у будь який сфері знань. Коли з добром до людей, то відчуваєш, що й від них йде щось світле і позитивне. І тоді подумаєш, що ти потрібен, що немарно, живеш на цій землі.

        Читач буває різний. І з різним настроєм приходить до бібліотеки, і літературу різну потребує. І кожному потрібно дати не лише книгу, а й часточку живого спілкування. Час невблаганно змінює все навколо, залишаючи, на щастя незмінним потяг до книги. І насамперед – почуття глибокої вдячності до тих людей, хто безпосередньо причетний до слова, без кого ми не уявляємо життя бібліотеки до наших читачів. Бібліотека обслуговує 4919 чоловік, від наймолодших школярів до людей похилого віку і стала для них центром інформаційного, духовного, морального та естетичного спілкування.

          Маю відзначити, що навіть в роки реорганізації бібліотечної мережі ми не втратили ні одного працівника. В штаті 14,5 працівників, з них 13 бібліотечних. В бібліотеці працюють достойні та незвичайні люди - безкорисливі служителі Розуму і Добра, поети і художники в душі, справжні психологи і просто мудрі жінки, які віддають тепло своїх сердець читачам.

Вони роблять все можливе, щоб долучити своїх мешканців до її Величності Книги, а помагають їм у цьому партнери – бібліотекарі загальноосвітніх шкіл, дитячі садки, школа естетичного виховання, БК «Україна», БК»Шахтар», ЦДТ «Надія», гірничий ліцей.

        Міська бібліотека має два відділу: відділ для дорослих – завідуюча відділом Соїна Л.О., яка згуртувала біля себе талановитих людей: провідного бібліотекаря читального залу Маркову О.В., бібліотекаря - бібліографа Нікітченко Т.Ю., бібліотекарів абонементу Александрову О.Я., Степанчикову І.В., бібліотекаря – комплектатора Ільницьку А.В., переплетчика Ревякіну І.В.

        Відділ для дітей: завідуюча відділом Косякові Л.Ю., також має опит роботи з колективом, під її керівництвом працює: бібліотекар – комплектатор Бондарева С.М., бібліотекар читального залу 1-4 класів Вовнянко О.В., бібліотекар читального залу 5 – 9 класів Заліська В.В., бібліотекар абонементу 1-4 класів Кудревська Н.І.. бібліотекар абонементу 5-9 класів Жук Л.І.. Відділ для дітей сьогодні – це острівок книги, скарбниця народної мудрості. Також в колективі працюють: Юрченко Р,М., Стрелнікова Г.М. завдяки яким у бібліотеці світло, чисто та красиво.

        Колектив бібліотеки прагне створити умови комфорту, зручності, затишку, взаємоповаги, оперативно задовольняти інформаційні потреби користувачів. Робота бібліотеки є різноплановою, це не тільки обслуговування користувачів, а й організація книжкових виставок, полиць, виставок робіт майстрів народної творчості, проведення масових заходів, спілкування з дорослими та з малечею. Тематика масових заходів визначається політичними та культурними подіями в житті України.

Зберігаючи випробувані форми роботи працівники бібліотеки намагаються якомога більше використовувати нетрадиційні форми (екологічний калейдоскоп, святковий вернісаж, конкурси – змагання та ін.).

        Колектив бібліотеки – це колектив однодумців. За високий рівень роботи нагороджувався вітальними листами, подяками та грамотами міського голови, грамотою обласної бібліотеки для юнацтва ім..Свєтлова та іншими.

         19 років тому при бібліотеці було організоване літературне об’єднання «Джерело» яке згуртувало талановитих людей міста, різних професій – Карпинський С.І., Терещук М.М., Коробська Г.О., Мартиненко Н.Г., Жила Н.М., Скрипкова Л.А., Шевченко В.М., Удовиченко Г.Н,.Воронов М.М., Павлищев В.М., Воло щук Н.В., Кот В., Олефіров Я.Я.. За роки існування було надруковано 27 авторських збірок та альманахів. У 2012 році л/о «Джерело» буде відзначать 20 річний ювілей.

            Віриться, що згуртованому творчому колективу нашої бібліотеки вдасться діждатися часу, коли всі зрозуміють, що завдяки бібліотеки підтримується духовне здоров’я нашого суспільства. Давні традиції, творчий підхід, оригінальні форми роботи приносять нам радість, задоволення і шану читачів.

          Міська бібліотека відзначає свій ювілей. Попереду багато роботи, цікавих планів, які обов’язково буде втілено в життя. Щиро вітаю своїх колег з 50 – річним ювілеєм. Добра  вам, тепла і радості, творчих успіхів і надбань, вдячних читачів і багато, багато, багато книг, журналів , газет.

 

«Першотравенские новости» - 2011. – 9 грудня