Дніпропетровщина бібліотечна

Бібліотека на сторінках преси(бібліографічний опис статтті+сама стаття) Кривий Ріг


Бібліотека. Район. Місто

 

Бовдуй А., завідуюча бібліотекою-філіалом № 10 КЗК «Міська бібліотека для дорослих», м. Кривий Ріг

 

 

Бібліотека - як дорогоцінний вулик з золотими стільниками, і її працівники - невтомні, бджолки-трудівниці, які своєю працею несуть до своїх вуликів мед, щоб віддати його людям. Той життєдайний мед, без якого людина, як духовно, так і професійно помітна особистість, не отримує росту. 

Саксаганці відмічають тридцять п'ятий день народження свого рідного району. Цьогорічна осінь своїм теплом і сонячними днями благословляє мешканців Саксаганського району на довгі роки щасливого життя. Зичить усім доброго здоров'я, творчих здобутків, процвітання і наснаги творити майбутнє. І, звичайно, кожній саксаганській родині - добробуту, щастя, любові та злагоди.

Саксаганський район є своєрідним містком, що пов’язує північ та південь, захід і схід Кривого Рогу. У районі багато підприємств і установ, які працюють у різних сферах діяльності та прославляють рідне місто в Україні і далеко за її межами.

Серцевиною району є площа імені Артема, від якої урізнобіч простяглися проспекти, вулиці і провулки. Це місце займає не лише центральне географічне положення, а є культурним центром. Вже більше ніж півстоліття у Палаці культури імені Артема проводять своє дозвілля дорослі і малі криворіжці. У приміщенні палацу працює й одна з найстаріших бібліотек міста. Бібліотека-філіал № 10 Комунального закладу "Міська бібліотека для дорослих" була організована гірницькою молоддю в далеких двадцятих роках минулого століття у клубі імені Надії Крупської в робітничому селищі "старого рудника". З побудовою у 1955 році Палацу культури для неї гостинно були відчинені двері культурного осередку Рудника імені Кірова.

Протягом усіх років існування бібліотека була культурно-просвітницьким центром - спочатку рудника, потім селища, згодом району, міста. Ніколи не стояла осторонь громади. Завжди вона була у центрі життєвих подій міста. Бібліотека працює за цільовою комплексною програмою "Обереги отчого краю". У своїй роботі ми відображаємо історію краю, її сучасне, разом будуємо майбутнє. Прагнемо стати змістовним краєзнавчим центром ріднокраю. 

У бібліотеці зібраний змістовний краєзнавчий матеріал з усіх галузей знань: історії, природи та екології, мистецтва, літератури, громадсько-політичного життя міста. Оскільки історія бібліотеки тісно пов'язана з історією Рудника імені Кірова, то у бібліотеці працює міні-музей "Руда і люди", у фондах якого зібраний матеріал одного з найбільших в минулому підприємств гірничодобувної промисловості. До речі, недавно фонд міні-музею поповнився новими документами. Але бібліотека багата не лише своїм фондом. В першу чергу вона багата своїми працівниками. Найтепліші слова вдячності заслуговує її "старійшина" - Раїса Хрищенко, яка віддала бібліотеці більше п'ятдесяти років свого життя.  Її естафету продовжили бібліотечні професіонали Лариса Ловкова та Тетяна Толкачова. Зараз у колектив влилося молодше покоління бібліотекарів - Ірина Сочнєва та Наталя Атаманчук. Не менш важливу роль у житті бібліотеки відіграють наші користувачі. Нікого з них ми не обділяємо своєю увагою. Всі вони при відвідуванні бібліотеки отримують якісні відповіді на всі свої запити. Протягом 2010 року до тридцятип'ятиріччя Саксаганського району Кривого Рогу ми провели цілу низку масових заходів: це і пізнавальна година "Мандруємо вулицями Саксаганського району", і рекомендаційний список літератури "Люди мого району", інформаційний лист "Саксаганський район: мовою цифр і фактів". До днів святкування ювілею району в бібліотеці представлена розгорнута книжкова виставка "Де сонце сяє в небесах".

Запрошуємо всіх відвідати нашу бібліотеку і почерпнути мудрість віків як із друкованих, так і електронних видань. До послуг читачів великий, фонд книжкових і періодичних видань та доступ до інформації мережі інтернет.

 

Звезда. – 2010. - листопад