Покров (Орджонікідзе)


 
Бібліотека-філіал №2 м. Покров 

 
Історія бібліотеки

Бібліотека – філія № 2  - є структурним підрозділом Орджонікідзевської ЦБС. Була заснована у січні 1990 року. Першим працівником філії № 2 була старший бібліотекар Лагода Н. П. (наказ № 1 від 2.01.1990) . згодом до бібліотеки прийшла працювати  на посаду бібліотекаря Пташкіна К. І. Багато  років  пропрацювала  тут Мільченко Н. О.

Філія № 2 мала, як і тепер, два відділи: абонемент і читальний зал, обслуговувала всі категорії користувачів. На момент відкриття фонд становив 5930 книги. Бібліотека знаходилась за адресою: вул.. Л. Чайкіної 30, а вкінці 2000 року переїхала в нове приміщення по вул.. Л.Чайкіної 33.

На базі бібліотеки працював клуб сімейного читання “Я - сім’я - родина” ( з 2002 по 2009 р.)

А з 2010 працює клуб для дітей “Світ навколо нас”.
Бібліотека сьогодні

    Всі бажаючі можуть ознайомитися з пріоритетними напрямками діяльності бібліотеки та отримати інформацію про бібліотекарів, які тут працюють (додаток №1). З організацією роботи бібліотеки, її функціями і методами роботи знайомлять користувачів схеми на додатках № 3, 4.

На сьогоднішній день фонд бібліотеки становить – 8722 примірники, кількість читачів склала – 2029 чол. Через те, що державних коштів стало виділятися менше, бібліотечний фонд зменшився порівняно з минулим роком. Із складного становища ми виходимо завдяки тематичним папкам, в яких зібрано різноманітний матеріал, який ми використовуємо в роботі. Завдяки наявним книгам, газетам, журналам та тематичним папкам кількість користувачів, відвідувань та книговидача, дуже різко не змінилися.

Доброю традицією стала співпраця бібліотеки з  СЗШ № 8, 9, ПТУ – 50, д/к 8. Активно співпрацюють з нами вчителі: Троян Л. С., Бойко І. А., Семеняка Г. Л., Макєєва С. В., Галаніна Л. О.,  Бурбан О. Г., Гаркуша В. В.  Ми щиро вдячні за співпрацю Павлу Борисовичу Філіну – Юркову, директору музичної школи. Павло Борисови, та його колеги – справжні фахівці своєї справи.

Через те, що майже 50 % користувачів філії №2 – це діти, з січня 2010 року на базі бібліотеки працює клуб любителів пізнавальної літератури “Світ навколо нас” для учнів 6 – 8 класів. Клуб створено з метою популяризації науково – пізнавальної літератури та змістовного та цікавого дозвілля. Засідання  проходять 5 – 6 разів на рік. Наприклад, одне із засідань було присвячене збереженню природи 

“ В червону книгу занесли світ неповторний і чудесний”, інше – географії та астрономії “Земля і Всесвіт ”, ще одне – історії “Перші бібліотеки”

В приміщені бібліотеки проходять також інші масові заходи. Кожного року в бібліотеці проводиться зустріч з ліквідаторами аварії на ЧАЕС. Працівники бібліотеки дякують Ісаєву Ю. О., Чекухіну, які розповіли дітям про тяжкі, сповнені небезпеки для здоров’я , трудові будні ліквідаторів на цій станції. В 2011 році виповнюється 25 років аварії на ЧАЕС. Працівники філії запланували оформити для всіх категорій користувачів виставку – реквієм   “Чорнобиль. Чорна  хмара. Чорний біль.”, а також провести годину скорботи для юнацтва “Гіркий трунок Чорнобиля.”

За останні декілька років працівниками бібліотеки розробили і надрукували таку рекламну продукцію:

1.    Рекомендаційні списки, як “Світ мистецтва”, “Живий світ природи”, “Книги серії “ 100 великих”

2.    Буклети “Шапки геть, перед вами геній” (до 200 – річчя з дня народження Ф. Шопена), “Міжнародні організації”, “Хочу бути здоровим”, “На порозі до Європейського майбутнього”, “Дії в разі пожежі”, “Музика щирого серця”, “Одвічна проблема: батьки і діти”, “Читання науково – популярної літератури – найкраща «розумова гімнастика»”, “Знамениті люди Франції”, “Ваш домашній зоокуточок”;

3.    Кращі сценарії масових заходів за останні чотири роки. Наприклад:

ü “Пам'ять загиблим – шана живим”;

ü “ Твій біль, Україно ”,

ü “ Обпалені долі ”;

ü “Ми діти твої - земля”;

ü “Щасливий той, хто несе людям, радість і надію”;

ü “Мово моя рідна, не мовчи”;

ü “Гірке слово – Чорнобиль”;

ü “Чи на світі є країна, миліша за наш край?”;

ü “Ми йшли до тебе, Перемого!”;

ü “Я і мої права”.

Ця рекламна продукція зібрана в таких папках, як “Бібліотека – філія №2”, (інформація для користувачів), “Кращі сценарії масових заходів”.

Протягом багатьох років проводиться акція “Подаруй бібліотеці книгу”. Завдяки нашим користувачам, фонд бібліотеки поповнився на 1200 примірників. Ми дуже раді, що наші читачі не забувають про рідну бібліотеку, діляться з нами своїми книгами і журналами.

Бібліотека декілька разів проводила анкетування серед своїх читачів. Наприклад:

v Аналіз стану бібліотечного обслуговування (дорослі та юнацтво – 2009 р.)

v Для учнів 5 – 6 класів “Знати. Любити. Берегти.” ( на природничу тематику)

v “Феномен читаючої людини”(юнацтво)

Більшість опитаних надають перевагу художній літературі: серед улюблених  книг було названі твори як українських, так і зарубіжних письменників. Опитані також хотіли, щоб бібліотека в достатній кількості отримувала і навчальну літературу.