Томаківський район


 
Михайлівська сільська бібліотека-філіал  

 
Історія бібліотеки

У 1964 році було побудовано приміщення сільського будинку культури. В якому й розмістилась невеличка, але затишна бібліотека.

Закінчивши Дніпропетровське культурно-просвітницьке училище, місце бібліотекаря зайняла Каряка Марія Іванівна 1940 р.н. Вона віддала улюбленій бібліотечній справі понад 10 років, але в зв’язку з переїздом звільнилась з посади. Її місце зайняла Шабля Лариса В’ячеславівна, завжди привітна та усміхнена жінка радо зустрічала відвідувачів і намагалася передати любов до книги. Кожного дня сільська бібліотека наповнювалась дитячими голосами, діти сюди йшли залюбки, адже крім різнокольорових ілюстрацій, цікавих казок та оповідань, їх чекали цікаві вікторини, змістовні бесіди та веселі конкурси. Лариса шабля постійно дбала про покращення роботи бібліотеки, збільшувала бібліотечний фонд новими книгами, чим зацікавлювала і збільшувала кількість відвідувачів. Улюбленій справі вона віддала понад 20 років. Деякий час місце бібліотекаря було вільне. В 1994 році місце сільського бібліотекаря зайняла Козлова Любов романівна, яка займала цю посаду до середини 2011 року. В своїй роботі вона намагалася зберегти і продовжити всі традиції попередників.

Бібліотека знаходиться в тому приміщенні, що й 47 років тому, з тими самими меблями та обладнанням. Вона давно потребує капітального ремонту. Бібліотека не опалюється. Не телефонізована. Але незважаючи на труднощі та тяжке матеріальне становище бібліотека працює і розвивається. Постійними й найчастішими відвідувачами являються діти, вчителі, домогосподарки, пенсіонери. В бібліотеці продяться вікторини та бесіди, книжкові  виставки.

На сьогодні бібліотека знаходиться в центрі життя громади, є ініціатором масових заходів, різноманітних свят, займається пошуковою роботою історії села. Вона завжди у творчому пошуку. Приділяє велику увагу в соціокультурній та популяризаційній діяльності.  В практику роботи бібліотека запроваджує інноваційні форми популяризації літератури: уроки духовності «Основні заповіді Біблії», історичні вікторини до дня українського козацтва, дня незалежності України. Народознавчі години «Скарби з бабусиної скрині», години спілкування «Зроби свій вибір на користь здоров’ю», зустрічі двох поколінь до дня перемоги «Повік тих днів із пам’яті не стерти»Сучасність бібліотеки

Михайлівська СБФ
Керівник – Рядчик Леся Яківна
Бібліотека обслуговує мешканців сіл Михайлівка, Гарбузівка, Новокатьощино, Чайки. На сьогодні бібліотека знаходиться в центрі життя громади. Бібліотекар активно приймає участь у написанні проектів, зокрема «Світло на вулиці – тепло на душі» (по освітленню вулиць села), приймала участь у обласному конкурсі «Бібліо-пані», в якому отримала перемогу в номінації «Креативне мислення». В лютому-місяці пройшла навчання у зимовій школі молодих бібліотекарів «Неформат, або вчимося разом»  (Львівська область). При бібліотеці працює клуб  дитячої творчості «Веселка»  для розвитку та підтримки творчих здібностей, розвитку фантазії та уяви, реалізації змістовного цікавого дозвілля. До 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка бібліотекар створила бук трейлер «Слава Шевченка не вмре, не загине».

В роботу бібліотеки впроваджуються інноваційні форми роботи: поетичний вечір «Читаємо Тараса, вчимося в нього», фолк-свято «Хай у нас і у вас все буде гаразд»,  виставка-інсталяція «Яблунева солов’їна в моїм серці Україна».