Томаківський район


 
Мирівська сільська бібліотека-філіал КЗК "Томаківська РЦБС" 

 
Історія бібліотеки

Бібліотека відкрилась 27 липня 1952 року. Знаходилась вона в маленькій кімнатці при Топилянській сільській раді. Першим бібліотекарем була Хапро Марія Іванівна. Фонд бібліотеки тоді становив 6050 екземплярів. В 1967 році було збудовано новий будинок культури, другий поверх було виділено під бібліотеку. У фонді бібліотеки тоді нараховувалося 9000 екземплярів книг. Майже 5000 екземплярів книг було придбано за кошти колгоспу «Родина», головою колгоспу на той час був Горб Петро Васильович. За 58 років існування бібліотеки на посаді бібліотекарів працювали Чайченко В., Криворучко В.І., Ляшенко В.І, Чумак Т.В. З 1973 року і по цей час завідуючою бібліотекою  працює Горбик Н.І. На 01.01.1984 року фонд бібліотеки нараховував 14 161 екз. Багато періодичних видань бібліотека отримувала за рахунок держави «Огоньок», «Україна», «Дніпро», «Вітчизна», «Юний технік», «Перець» та інші. В цей час було придбано в бібліотеку дві кафедри, один книжковій шкаф, книжкову вітрину, 10 стільців. Тоді в бібліотеці працювали дві штатні одиниці і 0,5 штатної одиниці технічного працівника. Це все було до 1993 року.  Потім пройшло скорочення штату, залишивши на посаді лише одного бібліотекаря.

На сьогоднішній час бібліотека виконує функцію культурно-освітнього та інформаційного центру. Бібліотека проводить роботу за різними напрямками. Використовує різноманітні форми роботи: години спілкування «Азбука ввічливості», години рідної мови «мова кожного народу – неповторна і своя», екскурсії до бібліотеки « На хвилинку зупинись – цікаву книжку подивись», години пам’яті  «Дзвони Чорнобиля».Сучасність бібліотеки


Мирівська СБФ
Керівник – Свищо Владислава Василівна
Бібліотека обслуговує такі села, як Мирове, Настасівка, Весела Федорівка, Топила. В бібліотеці працює Інтернет-центр (2 комп’ютери), який приносить неабияку користь мешканцям громади. Завдяки безкоштовному доступу до мережі Інтернет, бібліотека поповнилась новими користувачами. Бібліотекар  нещодавно прийняла бібліотеку, але вже зарекомендувала себе як відповідальним креативним працівником. Її зусиллями були розроблені виставки-інсталяції («Книги шукають свого читача», «Війна в художньому слові», «Професій безліч, вибери свою»), розгорнуті книжкові полиці («Співець добра, надії, честі» - до ювілею П.Мирного), та проведені масові заходи – свято «Багатолика Європа», розважально-ігрова програма до дня захисту дітей « Дитинство – країна книжкових забав і розваг», ігротека для молоді «Спробуй себе у ролі ведучого», конкурсна програма «Зустріч щасливих сердець».

Бібліотекар приймала участь у районних та обласних заходах, конкурсах. Одним з таких став «Бібліо-пані».