Томаківський район


 
Володимирівська сільська бібліотека-філіал  

 
Історія бібліотеки

В 1928 році в селі Володимирівка було збудовано початкову школу. Поряд зі школою було розташоване маленьке приміщення сільського клубу. Саме в цьому клубі знаходилась сільська бібліотека, і я пригадують свідки – старожили називали її хатою-читальнею.

Як склалася історія бібліотеки в роки війни – невідомо, бо жодного свідка подій тих часів не залишилося. А вже після війни з 1950 по 1952 рік за спогадами мешканки села Володимирівка Соловей Людмили Іванівни у бібліотеці працювала Валентина Крисько.  За її спогадами , бібліотека знаходилася в маленькій кімнатці, в якій стояло декілька стелажів. Книг було небагато, це в основному були книги  українських та російських письменників, твори Леніна, Сталіна, пісенники тощо.

З 1953 року по 1961 рік працювало ще два бібліотекарі, але на жаль їх прізвищ ніхто не пам’ятає. З 1961 року по 1964 рік бібліотеку очолює Радутна Раїса Василівна.

В 1964 роц1 було збудовано нову сучасну будівлю сільського будинку культури. Де на другому поверсі приміщення була розміщена бібліотека, яку з березня місяця 1965 року очолила Хорошко Ганна Костянтинівна. Вона працювала завідуючою бібліотеки 37 років – з 1965 по 2002 рік.

З 2002 року бібліотеку очолила Марченко Ліна Володимирівна.


Сучасність бібліотеки

Сьогодні бібліотека – це інформаційний та дозвільний центр для користувачів Володимирівської територіальної громади. Вона обслуговує дитяче та доросле населення, співпрацюючи з Володимирівською ЗОС, шкільною бібліотекою та сільським будинком культури. Основними напрямками в роботі сучасної бібліотеки є громадське виховання молоді та формування творчої особистості, ссоціально-правове інформування, формування естетичної культури, духовне відродження людини, популяризація української мови та літератури, пропаганда здорового способу життя. Бібліотекар прагне створити для користувачів умови комфорту, затишку, зручності; намагається оперативно задовольнити інформаційні потреби користувачів. Кожного дня на читачів бібліотеки чекають багато цікавих зустрічей з книгою, а бібліотекар прийде на допомогу в пошуку та виборі  джерел інформації, в підвищенні фахового та культурного рівня в освоєнні навчальних програм, надасть інформацію щодо життєдіяльності місцевої громади.
 
Керівник – Марченко Ліна Миколаївна
Бібліотека обслуговує користувачів сіл: Володимирівка, Ганнівка, Грушеве, Запорізька балка, Урожайне, Новоукраїнка. Бібліотека координує свою роботу з дитячим садком, Володимирівською ЗОШ, сільрадою, будинком культури, ФАПом. При бібліотеці працює Інтернет-центр (2 комп’ютери ).  Мешканці села та користувачі бібліотеки завдяки безкоштовному Інтернету спілкуються з рідними та друзями з інших населених пунктів та за межами України за допомогою скайпу.Основні фокус-груп користувачів бібліотечного Інтернет-центру - соціально мало захищені верстви населення: пенсіонери,  члени багатодітних родин, чорнобильці, інваліди.

Значну увагу в своїй роботі бібліотека приділяє вихованню молодих користувачів . Так, в рамках цієї роботи проводяться диспути («Діалог з природою», «Вода – основа життя»). Також впроваджуються нетрадиційні форми та методи роботи – літературне лото до 200-річчя ювілею Т.Г.Шевченка «Загадковий Кобзар», прес-калейдоскоп «Україні в світі сьогодні», вечір пам’яті «Мужність і біль Чорнобиля».