Томаківський район


 
Томаківська дитяча бібліотека 

 
Історія бібліотеки

Томаківська районна бібліотека для дітей заснована 12 грудня 1949 року. 25 серпня 1949 року в Томаківку за направленням приїхала молодий спеціаліст, випускниця дніпропетровського бібліотечного технікуму Шевченко (Кугенко) Марія Василівна. На той час в Томаківці була одна бібліотека. Вона обслуговувала дорослих та дітей. Вона знаходилась по вулиці Шевченка, 30. Заввідділом культури був Лисенко Григорій Іванович. Уже тоді планувалось відкриття бібліотеки для дітей. В грудні місяці прийшло рішення про виділення з фонду бібліотеки 500 примірників дитячих книг і маленької кімнати, в якій розміщалися 3 стелажі, один стіл, і один стілець.

Навесні.50-року в штат бібліотеки дали одиницю бібліотекаря, яким стала Сіромашенко Олександра Федорівна. В 1955 році бібліотека отримала просторіше приміщення по вулиці Леніна (приблизно між теперішньою бібліотекою і магазином «Дар». В цьому приміщенні бібліотека знаходилася до 1958 року.

В той час будувалось нове приміщення райкому партії яке знаходилось по вулиці Шевченко, 24. Влітку 1958 року будівництво закінчилось і райком партії  одержав нове приміщення, а старе було віддано дитячій бібліотеці. Там  бібліотека знаходилась до грудня 1990 року. 28 грудня 1990 року відбулося урочисте відкриття нового приміщення районної бібліотеки, на першому поверсі якого розміщена бібліотека для дітей.

Працівники дитячої бібліотеки:

1949 – 1983- зав.бібліотекою Кугенко Марія Василівна;

Бібліотекарі:

1950 – 1951 – Колодяжна (Магда) Таїсія Григорівна;
1952 – 1963 – Радутна Раїса Василівна;
1963 – 1965 – Дудкова Віра Михайлівна;
1965 – 1970 – Красан Олександра Григорівна;
З 1968 року – Згоник (Череп) Валентина Михайлівна;
1970 – 1972 – Шульга Валентина Семенівна.
1972 – 1775 – Полякова Лідія Григорівна;
1986 – 2000 – Дмитриченко Олена Іванівна (зав. Бібліотека);
з 1984 року – Звєрєва Валентина Олександрівна;
з 1987 року – Майстренко Тетяна Павлівна;
з 1991  року -  Ткаченко Людмила Олександрівна;
з 2000 року – Череп Валентина Михайлівна (зав.бібліотекою)Сучасність бібліотеки

Дитяча районна бібліотека знаходиться в новому світлому приміщенні, займає три кімнати на першому поверсі. Тут розміщені абонемент - кімната казок для дошкільнят та учнів 1-4 класів, абонемент для читачів учнів 5-9 класів і читальний зал. 

Бібліотека працює у напрямку виконання державних програм : «Робота з обдарованою молоддю», «Розвиток і функціонування української мови», «Міжнародне десятиліття культури, миру, і не насилля в інтересах дітей планети», «Діти Томаківщини». 

Бібліотека являється інформаційним центром для читачів. З цією метою виділено довідково-бібліографічний фонд, оформлено довідковий куток «Інформаційна скринька для читачів молодшого віку», «Інформація для вас» для учнів 5-9 класів. В бібліотеці діють постійно діючі книжкові виставки -  «Слово до слова – звучи рідна мово!», «Червона сторінка історії – славна Запорізька Січ», «Український книгозбір», «Планета знань», «Мій рідний край – Томаківська земля, вінчайся колосом і цвітом». 

Працівники бібліотеки спрямовують свою роботу на поглиблення національного самоусвідомлення юних громадян нашої держави, підвищення їх культурного розвитку. Проводяться різноманітні масові заходи – дитячі ранки, уроки мужності, уроки народознавства, конкурсно-пізнавальні свята, літературні години. Інтелектуальні ігри.  Уже стало традицією проводити масові заходи до дня матері, до дня захисту дітей, до українського козацтва, до дня незалежності. З 1982 року в бібліотеці працює клуб «Буратіно»,  девізом якого є «Через театр ляльок -  в світ книги». Нові читачі залучаються до бібліотеки шляхом проведення екскурсій, інформаційної роботи та рекламної діяльності.