Дніпропетровщина бібліотечна

Софіївський район


 
КЗ "Водянська сільська бібліотека" 

 
Історія бібліотеки

Бібліотека була і є невід'ємною складовою у житті кожної людини. Багато поколінь жителів зони обслуговування причащалися з інтелектуальних, духовних, культурних цінностей українського народу і народів світу^з її фонду друковидань. Бібліотека - це інформаційний центр який надавав і надає можливості користувачам оволодівати знаннями в різних галузях, досвідом, культурними цінностями людської цивілізації, попередніх і нинішніх поколінь.

КЗ «Водянська СБ» є справжнім осередком культури на селі, що робить значний внесок у те, щоб кожен користувач міг самоідентифікуватися як українець, як громадянин великої і древньої держави України, робить значний внесок у розвиток демократичного, громадського суспільства, духовне оновлення. Бібліотека стимулює своєю інформаційною і соціокультурної популяризаційною діяльністю зацікавленість користувачів у пізнанні історичного минулого, традицій, звичаїв українського народу, зацікавленості у вивченні історії своєї «маленької батьківщини» с.Водяне, пошукової роботи з краєзнавства.

              Предтечею нинішнього Комунального закладу « Водянська сільська бібліотека» була хата-читальня при Водянському БК у глинобитній соломою критим дахом будівлі у 1929 році. Книжковий фонд становив 36 екземплярів книг і газет. Прізвище першого бібліотекаря не збереглося. У передвоєнні роки завідуючим бібліотекою був Радько І.П, який загинув на фронтах II Світової війни. Після закінчення війни бібліотекою завідував Носик В.Д. У 1957 році бібліотеку було перенесено у новозбудований Водянський Будинок культури.

Бібліотечний фонд на той час вже складав більше 9 тисяч одиниць друкованих документів, читачів було 900 чоловік. Бібліотекар проводила значну культурно - просвітницьку діяльність за що не раз нагороджувалася грамотами, займала почесні 1-3 місця у соц. - змаганнях бібліотечних закладів району.

З 1983 року бібліотечний заклад очолила Бойко Т.П. У цьому ж році було створено об’єднання за інтересами «Чарівний вогник» народно - краєзнавчого напряму, який діє і до цього часу. Члени цього об’єднання стали журналістами, викладачами української мови і літератури, зарубіжної літератури і спеціалістами інших галузей. Об’єднання було переможцем обласного конкурсу фольклорних колективів. Зав. бібліотекою зайняла III місце за складений сценарій обрядового дійства свята Стрітення в обласному конкурсі «Дніпрова хвиля». Усіма поколіннями об'єднання «Чарівний вогник» велася і ведеться безперервна пошукова робота з вивчення історії села. Об'єднання стало центром популяризації народознавства і краєзнавства, культурної і літературної спадщини України і народів світу З 2009 року бібліотека підтримує зв'язок з Комісією Європарламенту в Україні.