Солонянський район


 
Миропільська сільська бібліотека 

 
Історія бібліотеки

Вивчаючи  історію заснування бібліотек у світі, виникла потреба вивчити, дослідити історію заснування бібліотеки у с.Миропіль. Джерелом досліджень стали розповіді старожилів.

Як стало відомо, теперішні села Дзержинівської сільської ради: Миколо-Мусіїївка, Кашкарівка, Миропіль, Олександрівка у 1930 – 1949рр. належали до Миропільської сільської ради. Кожне село було великим і гарним. Жителі цих сіл працювали у різних галузях сільського господарства та вміли і відпочивати. У 1930 р. у цих селах були організовані хати-читальні, де довгими зимовими вечорами збиралася молодь, сільські активісти, учителі, щоб почитати газети, книги. Часто тут організовувалися колективні читання.

У 1960 р. в с.Миколо-Мусіївка було збудовано клуб, в якому розміщувалася бібліотека. Завідувала нею Тищенко Ганна Петрівна. А в 1963 р. завідуючою призначено В.А. Соломаху.

З 1977 року завідуючим бібліотекою працює В.У. Хвалько. Бібліотечний фонд налічує 6596 примірників книг. Читачі – 321. Книговидача становить – 6329.

На сьогоднішній день бібліотека обслуговує 150 читачів та налічує 5500 тис. прим. бібліотечного фонду.

Завдяки акціям «Подаруй бібліотеці нову книгу» та «Допоможемо бібліотеці – допоможемо собі» користувачами подаровано 90 книг.

Активною є співпраця зі школою, шкільною бібліотекою.

В бібліотеці проводяться різноманітні масові заходи, різні за формами та напрямками роботи: літературні ранки, вечори; усні журнали, презентації, години спілкування, години інформації, екскурсії.

Вся  робота  по  краєзнавству ведеться  згідно  цільової  бібліотечної         програми  «Край мій – гордість  моя». В рамках цієї програми проводяться Дні краєзнавства "В чистій любові до краю, ти нас, Боже, зрости", „Наша доля – рідний край”, бібліографічні огляди "Подорож у минуле нашого краю".

В бібліотеці оформлено краєзнавчий куточок "Край наш квітучий". Матеріали по краєзнавству на протязі багатьох років збираються і систематизуються в тематичні папки.

Створений інформ-куточок "Влада інформує", тематичні папки – досьє: "Дзержинівська сільська рада прийняла рішення",  "Чи знаєте ви свого депутата", «Юридичні поради».

Постійно поповнюються новими матеріалами папки – досьє: "Соціальний захист населення", "Все про пенсії", "Все про субсидії", «Доповнюючи шкільний підручник», «На допомогу шкільній програмі».

В молодіжному інформаційному куточку "Все для молоді і про молодь"  розміщена інформація про центри соціальних служб для молоді та інша експрес-інформація.

Для юнацтва проводяться інформаційні години «Знай свої права».

Останнім часом проблеми екологічного виховання стали надзвичайно гострими. В бібліотеці пройшла година екологічного виховання «Рятуймо наше майбутнє» .

Проведено літературний ранок до Дня матері «Низький уклін Вам, мамо».

В рамках національно-патріотичного виховання до дня Незалежності проведено урок історії "Святиться твоє, Україно, ім'я".

Виховуючи любов та шану до українських звичаїв та обрядів, до Дня Святого Миколая проведено народознавчу годину «Ходить світом Миколай».

Сприяючи валеологічному вихованню бібліотека до Дня боротьби зі СНІД підготувала і провела бесіду "Зроби свій вибір на користь здоров'я".

На зустрічі з ветераном ВВв Лазаренко О.А. проведена загальносистемна літературно-музична композиція „Нам 41-й не забути” а 45-й славити в віках”.