Солонянський район


 
КЗК "Березнуватівська сільська бібліотека" Березнуватівської сільської ради 

 
Історія бібліотеки

Березнуватівська сільська бібліотека підпорядкована Березнуватівській сільській раді та районному відділу культури і туризму.

         Березнуватівська сільська бібліотека створена в 1955 році, розташована в одному приміщенні з сільрадою та телеграфом, що знаходилось на вулиці Пролетарській. Першим бібліотекарем була Борщ М.А.

У 1960 році бібліотеку очолила Кожушко А.О. А коли було збудовано Будинок культури, в ньому знайшлося і нове приміщення для бібліотеки.

         У 1966 році бібліотеку очолила Залогіна Р.П., яка працювала бібліотекарем аж до виходу на заслужений відпочинок у 1992 р. Далі на посаді бібліотекаря працювала молодий спеціаліст Лола О.Т.

         У 1998 році на посаду бібліотекаря було призначено Бєлову Н.О. У 2008 році Наталія Онуфріївна звільнилась і в бібліотеці стала працювати Мірошниченко Л.І.

         Березнуватівська сільська бібліотека сприяє духовному, культурному, інтелектуальному розвитку людини, безперервній освіті та культурному розвитку усіх жителів села, незалежно від їх статусу, через інформацію матеріалів культурно-історичного характеру та художніх творів.  

         Фонд бібліотеки — 7314 примірників книг, користувачів у бібліотеці — 390 чоловік.

         Бібліотека працює за цільовою бібліотечною програмою «Край мій – гордість моя». Організовуються дозвілля користувачів шляхом організації масових заходів різноманітної тематики і форм роботи. У бібліотеці організовуються і проводяться дні інформації, дні краєзнавства, бібліографічні огляди літератури, бібліотечні уроки, екскурсії.

Проводяться Дні краєзнавства “В чистій любові до краю, ти нас, Боже зрости”. Користувачі знайомляться з народопоетичними символами України: вишитим рушником, вишиванкою, хустинкою, вербою, калиною... У рамках заходу організовуються бібліографічні огляди літератури “Подорож у минуле нашого краю”, виставки народних умільців, оформлено краєзнавчий куточок “Край наш квітучий”

         Продовжуючи знайомити з українськими традиціями і обрядами  проводяться народознавчі години “Ходить світом Миколай”, «Колядки та щедрівки».

         В рамках Місячника інформації та реклами “Бібліотечний вересень” проходять екскурсії до бібліотеки “Цей дивний світ бібліотека”. Дітям подобається слухати розповіді про бібліотеку та про книги. Вони задають багато запитань, кожному хочеться дізнатися про що розповідається в кожній книжці.

         Велику увагу приділяємо родинно-національному вихованню. Намагаємося виховувати у підростаючого покоління  шанобливе ставлення до мами — як берегині  роду, повагу до старшого покоління.

         Виховуємо у користувачів почуття патріотизму, національної гордості, поваги до державних символів - проводяться бесіди, організовуються та презентуються книжкові виставки.

         Тематика інших масових заходів визначається подіями, які відбуваються в нашій країні та знаменними датами.

         Інформування користувачів про нові надходження здійснюється шляхом проведення Днів інформацій і оформленням книжкової виставки “Новини літератури”.

         Бібліотека співпрацює з колективом Березнуватівської ЗОШ. Постійно інформує Березнуватівську сільську раду про всі заходи, що проводяться.