Солонянський район


 
КЗ "Аполонівська сільська бібліотека" Солонянської селищної ради 

 
Історія бібліотеки

 
Солонянщина край хліборобів і талановитих людей з великим культурним потенціалом, якому як і козацькому роду нема переводу.

І сьогодні задаровують, торкаючись найпотаємніших струн серця краса та велич безкрайніх просторів Солонянського району, пробуджують потяг до прекрасного, бажання пити з чистих джерел народної духовності. Саме для задоволення естетичних, культурних і духовних потреб мешканців Солонянського району  і функціонує «Аполлонівська сільська бібліотека»

З давніх–давен звикли наші люди трудитися на рідній землі, яка в свою чергу віддячує своїми щедротами. Працювати вміли добре, а от із навчанням, були великі труднощі, мало хто з простого народу мав змогу вчитися, в основному вчилися панські діти.

Протягом довгого часу в нашому маленькому селі Аполлонівка, не було своєї школи. В селі було багато неграмотних людей. Лише після революції було збудовано школу, де люди могли отримати перші ази навчання. І от хто хоч трішки вмів читати, збирали в себе вдома людей і читали вголос газети, книги (яких нажаль було зовсім мало). Але люди прагнули пізнати якусь цікавинку для себе. Вони бережно, з великою шаною відносились до книжок.

   Своєї бібліотеки село Аполлонівка довго не мало. Бібліотека знаходилась в селі Дніпровське, при конторі.

   Йшли роки… Молодь яка жила тоді в селі, власноруч розпочали новобудову клубу. Так і настав щасливий 1959 рік для односельчан. В селі Аполлонівка було збудовано новий, гарний клуб, де знайшлося місце  і для бібліотеки. За направленням, як молодого спеціаліста в село, для роботи в бібліотеці направили Яценко Катерину, вона і була першим бібліотекарем. Потім працювали бібліотекарями Єршова Л., Гречана Л., Братута О.

Довгий час бібліотечний фонд знаходився в приміщені клубу, а з 2005 року фонд перевезли в приміщення дитячої установи. Тут, дякуючи органам місцевої влади, зокрема селищному  голові Копейко М.М., виділена  кімната з опаленням для бібліотеки.

З цього часу і до нині посаду завідуючої обіймає Лариса Анатоліївна Бондар.

        Життя з кожним днем розширює коло завдань, які стоять перед бібліотекою, працівники бібліотеки робили і роблять усе можливе для забезпечення сучасного рівня обслуговування читачів.

Бібліотека працює за цільовою бібліотечною програмою «Край мій – гордість моя», накопичено великий матеріал з історії села, написана історія створення церкви. Пріоритетним напрямком в роботі бібліотеки є популяризація літератури шляхом різноманітних форм бібліотечної роботи.

Ветерани Великої Вітчизняної війни, пенсіонери, ветерани праці, інваліди обслуговують згідно графіку на домівках.

 У 2009 році Аполлонівська сільська бібліотека стала Комунальним Закладом Культури Солонянської селищної ради Солонянського району Дніпропетровської області.

 Сучасність бібліотеки

Фонд – 4269 ПРИМ.

Користувачів – 495

Відвідування – 2475

Книговидача -  8415

          Бібліотека  сприяє духовному, культурному, інтелектуальному розвитку людини. Орієнтується на реальних та потенційних читачів, сприяє безперервній освіті та культурному розвитку усіх жителів села, незалежно від їх статусу, через інформацію матеріалів культурно-історичного характеру та художніх творів. Постійно створює імідж бібліотеки –  зручна, затишна, необхідна для кожного мешканця села. Надає інформаційні послуги з метою сприяння органам місцевого самоврядування і населенню в отриманні необхідної нормативно-законодавчої, економічної, соціально-культурної інформації.

           Головна ціль бібліотеки – залучення до читання і користування бібліотекою масових категорій населення, тому що, це загальнодоступний інформаційно-консультативний та культурно-просвітницький центр села.

        Бібліотека збирає та доводить до користувачів інформацію про діяльність органів влади та місцевого самоврядування через інформ-досьє  «Рішення Солонянської селищної ради», в куточку «Влада інформує». Здійснює бібліоінформування людей похилого віку з питань соціального захисту через папки-досьє «Соціальний захист населення», «Як отримати субсидію», «Все про пенсію».

          Бібліотекою проводяться інформаційні години різної тематики, наприклад: «Твоє здоров’я в твоїх руках», «Вивчаємо свої права», «Нам душу гріє слово» і т.д. Дні краєзнавства: «Моє село наш спільний дім», «Моє село – для мене ти єдине». Дні інформації: «На допомогу абітурієнту», «День нової книги» . Також проводяться уроки здоров’я, літературні та народознавчі години. Усні журнали та літературні ранки.

Організовуються тематичні полички та книжкові виставки такі як: «Українська мова – давня й молода», «Душа природи – душа добра», «Держава та національна її символіка», «Чи знаєш ти свої права», «Що таке Чорнобильська аварія», «Основний закон мого життя», «Книга джерело знань», «Казка стукає у віконце», «Людство під знаком біди» та інші.

                  Виконуючи цільову бібліотечну  програму з краєзнавства «Край мій – гордість моя», бібліотека збирає, зберігає та надає користувачам документальні джерела та інформації з історії, культури та сучасного життя краю. Популяризує краєзнавчі джерела, творчість письменників, поетів, майстрів народно-декоративного мистецтва.

              Постійно поповнюються краєзнавчі папки: «Історія с. Аполлонівка», «Історичні віхи району», «Історія церкви с. Аполлонівка». Оформила нові краєзнавчі папки: «Видатні люди району», «Визначні місця Солонянщини. Туристичні маршрути на території Солонянського району», «Голодомор 1932 – 1933 років в Солонянському районі: свідчення очевидців», «Це гірке слово Чорнобиль».

            Завідуючою видано краєзнавчий нарис про село Аполлонівку «Аполлонівка! Краю благодатний, вклоняюсь я твоїй красі».

            Поповнюється рекламно – інформаційний стенд «Для Вас, користувачі» де розміщені плани роботи на кожен місяць, оголошення про проведення масових заходів, розміщені фотографії кращих користувачів, правила користування бібліотекою.

            Кожного року видається візитка для користувачів. Щорічно проводиться місячник реклами та інформації «Вересневі зустрічі». Постійно організовуються екскурсії , наприклад: «Скарбниця віків», «В гості до книжкового дому».

            Постійно поповнюється «Історія бібліотеки» новими фотографіями та матеріалами.