Солонянський район


 
Солонянська центральна районна дитяча бібліотека 

 
Історія бібліотеки

Солонянська районна дитяча бібліотека – головна установа з питань організації бібліотечно-бібліографічного обслуговування дітей в районі.

         Згідно архівних даних, бібліотека створена в червні 1953 року, рішенням виконкому Солонянської райради в центрі селища.

         Бібліотека займала 47 кв.м., мала пічне опалення та одну штатну одиницю. Книжковий фонд на перший рік заснування становив 3тис.127 примірників.

         До 1972 року бібліотеку очолювала Березіна Надія Констянтинівна, учасник Великої Вітчизняної війни. Вона була добрим організатором і принциповою людиною, справжнім знавцем бібліотечної справи.

         В 1972 році бібліотека отримала нове приміщення 190 кв. м., яке було збудоване за спеціальним проектом на кошти Солонянського відділу культури поряд з середньою школою, селищною радою, що безумовно позитивно впливало на роботу закладу. До бібліотеки прийшли працювати молоді спеціалісти – Овсянникова (Мальована) Віра Іванівна та Бабенко (Макарова) Раїса Анатоліївна. Очолювала заклад Дзюба Галина Афанасіївна, яка працювала з 1966 по 1972 рік бібліотекарем, а з 1972 року – завідуючою.

         Дружний колектив, який складався з трьох чоловік: зав. бібліотекою, зав. абонементом та зав. читальним залом обслуговував дітей мікрорайону, проводив масові заходи.

         В 1976 році в Солонянській бібліотечній системі була проведена централізація. Центральна дитяча бібліотека стала центром інформаційної та методичної роботи.

         Колектив добре знав свою справу, крім того що обслуговував 1000 читачів-дітей, ще й надавав методичну і практичну допомогу працівникам сільських бібліотек. Щорічно здійснювали 18-20 виїздів з метою надання консультацій на місцях.

         В 1992 році дитяча бібліотека була переведена в інше приміщення – колишній райком Компартії України, яке знаходиться в центрі селища. Зараз в двоповерховому будинку знаходиться центр дозвілля для юних жителів.

         В 1991-1992 роках, в зв’язку зі змінами в  соціальному, політичному, економічному та культурному житті суспільства було зроблено зміни та доповнення до таблиць ББК., реорганізовані відділи бібліотечного фонду та ДБА . Це стосувалось літератури суспільного та гуманітарного змісту. За останні 10 років різко зменшилося надходження літератури до бібліотеки. Стало важче задовольняти запити читачів.

         Робота наших працівників поставлена на пропаганду бібліотеки та її послуг, залучення нових читачів.

         На сьогодні в бібліотеці працює два бібліотекарі з великим досвідом роботи – це Лохно Алевтина Анатоліївна та Макарова Раїса Анатоліївна.

         Бібліотечний фонд складає 12000 прим..Бібліотека обслуговує 1200 читачів-дітей. Створені інформаційні зони для надання інтегрованої інформації дітям: „Ігрова галактика”, „Доповнюючи шкільний підручник”, „Пізнавай свій край”, „Умілі руки творять чудеса”.

         В бібліотеці організовуються і проводяться книжкові вікторини, історико-краєзнавчі екскурси, зустрічі з цікавими людьми, дитячі ранки та свята різноманітної тематики.

         РДБ є методичним центром для 32 сільських бібліотек району. Працівники бібліотеки беруть участь у проведенні нарад, практикумів, семінарів, надають рекомендації по роботі з дітьми.

         Щороку фахівці дитячої бібліотеки скеровують свою діяльність на пошуки нових, ефективних форм і методів проведення масових заходів у рамках міжнародних і державних програм.

         Співпраця з педколективами шкіл та громадськими організаціями, дає можливість більш ефективно виконувати заплановані заходи з популяризації книги.

         Не маючи комп’ютерної техніки, стараємося організовувати і вдосконалювати роботу відповідно до вимог сьогодення, таким чином вносячи вагомий внесок в розвиток національної культури нашої держави.