Дніпропетровщина бібліотечна

П'ятихатський район


 
Лихівська селищна бібліотека-філіал П'ятихатської ЦБС 

 
Історія бібліотеки

 

В далекому 1920 році  на засіданні Лихівського волосного виконкому ухвалили організувати відділ народної освіти та відкрити  5 шкіл для дорослих, малописьменних і неписьменних. Тоді ж були організовані перші в селі бібліотека та дві хати – читальні.

На базі хати – читальні створюється сільська бібліотека, завідувала якою Самойленко Н.І.

Працювала бібліотека і при районному комітеті партії. Багатоекземплярним фондом опікувалася Орленко Анастасія Опанасівна. Дочка Анастасії Опанасівни Майя прийняла естафету від мами і пропрацювала в Лихівській селищній бібліотеці 40 років, маючи в трудовій книжці єдиний запис. Шарова Майя Олександрівна(1934 року народження) прийшла у бібліотеку  у 1954 році після закінчення річних курсів при Дніпропетровській обласній бібліотеці .

У 1946 році Лихівка стає центром району і з 1948 року розпочинається історія Лихівської районної бібліотеки, організатором якої була Дігтярь Олександра Іванівна, завідуючою до 1950 року – Рябошапко Надія Михайлівна. Працювала в селищі і районна дитяча бібліотека, завідувала нею Яніна М.І.

З 1950 року бібліотекою для дорослих завідує Настека Ганна Іванівна, яка продовжила в ній працювати і після ліквідації району, звільнилася у 1983 році. Ганна Іванівна мала спеціальну освіту – у 1949 році закінчила Дніпропетровський технікум підготовки культпрацівників, а 1953 року заочно закінчила Харківський бібліотечний інститут.

Кравченко Любов Іванівна у 1951 році була прийнята на посаду завідуючої абонементом Лихівської РБ для дітей та юнацтва, закінчила  у1955 році Дніпропетровський культурно – освітній технікум. Після ліквідації району працювала у Лихівській селищній бібліотеці завідуючою дитячим відділом до 1984 року.

За роки роботи колектив Настеки Г.І., Кравченко Л.І., Шарової М.О. бібліотека носила звання «Бібліотека відмінної роботи», нагороджувався неодноразово грамотами, дипломами.

Збереглися матеріали про проведення краєзнавчої роботи в бібліотеці: так, про учасницю Великої Вітчизняної війни Віру Листопад зібрано безцінний матеріал – листи Віри до мами, матеріали про організовані зустрічі підростаючого покоління з мамою Віри Листопад Галиною Прокопівною.

З 1952 року на бібліотечній ниві працювала Мартиненко Алла Григорівна. Свій трудовий шлях розпочала бібліотекарем Михайлівської при клубної бібліотеки, з 1955 року переведена на посаду інспектора по клубах і бібліотеках Лихівського районного відділу культури,до 1985 року працювала в Лихівській сільській бібліотеці.

На час централізації у 1978 році фонд Лихівської селищної бібліотеки становив 22763 прим., Лихівської сільської (сбф № 17) -5636 прим.

З 1958 по 1984 роки завідує бібліотекою Настека Г.І., бібліотекарями працюють Шарова М.О. та Кравченко Л.І.

У 70 –х роках всі працівники одержали медалі «Ветеран праці»,Настека Г.І. та Кравченко Л.І. були нагороджені медалями «За трудову доблесть», бібліотеці присвоєно звання «Бібліотека відмінної роботи».

З 1984 року колектив Лихівської селищної бібліотеки оновився. Естафету завідування прийняла Кисленко Світлана Леонідівна (1954 року народження), старшим бібліотекарем почала працювати Настека  Людмила Вікторівна,обидві мали вищу бібліотечну освіту.

При бібліотеці працював  молодіжний клуб «Гренада», заняття якого проводилися щомісяця в останню суботу з 18 до 19 години. Діяльність клубу була спрямована на виховання молоді у дусі патріотизму та інтернаціоналізму.

У 1990 – роках пройшла реорганізація закладів культури. Було закрито Лихівську сільську  бібліотеку – філію № 17, фонд її злито з Лихівською селищною (у 1997 році), бібліотекар філії № 17 Савченко Лідія Миколаївна (1961 року народження, освіта - вища спеціальна) стала працювати у Лихівській селищній бібліотеці.

Бібліотекарі проводять активну роботу по популяризації літературних видань серед різних категорій користувачів, тісно співпрацюють з дитячим дошкільним закладом «Журавлик», з середньою школою,місцевою ветеранською організацією.

Кисленко Світлана Леонідівна була керівником жіночого клубу «Надія», створеного при бібліотеці і який діє до цього часу. На жаль, Світлана Леонідівна у 2003 році пішла з життя, і завідуючою бібліотекою призначено Савченко Лідію Миколаївну.

У 2003 році бібліотекою користувалися 1257 чол., їм видано 23803 при. Літератури, фонд становив 26148 прим. літератури.

У 2012 році на території селища проведено громадські обговорення «Бібліотека нашої громади:сучасне і майбутнє». Проаналізувавши громадську думку, бібліотекарі впевнилися у потрібності бібліотек, але треба, щоб їх оснащення відповідало вимогам часу.