П'ятихатський район


 
Красноіванівська сільська бібліотека-філіал П'ятихатської ЦБС 

 

Історія бібліотеки

Рік утворення – 1948

Бібліотека змінила кілька місцезнаходжень: спочатку в невеликому тісному приміщенні, потім зайняла кімнати ,з яких виїхала сільська рада. На жаль,опалення було відсутнє. Зараз бібліотека знаходиться у відремонтованому приміщенні,яке придбала для бібліотеки ПВК -122.

Святкове відкриття приміщення відбулося 26 листопада 2013 року,на яке завітали шановані гості : заступник голови РДА Січова Зоя Іванівна, начальник відділу освіти РДА Малкова Н.В.,начальник ПВК – 122 Федоренко О.О.,працівники сільської ради, жителі села – користувачі бібліотеки.

У 1978 році на час централізації фонд становив 8649 прим.;завідуючою працювала Безверха Лідія Іванівна. З 1992 року і по сьогодні цю посаду обіймає Федорчук Світлана Володимирівна(1973 р. нар.,освіта середня спеціальна).

Фондом бібліотеки користуються  500 жителі в с. Красноіванівка та учні Нерудстальської ЗШ.   Також бібліотекар обслуговує жителів с. Нерудсталь, де в сільському  будинку культури відкритий пункт видачі  літератури. Переважна частина користувачів закладу становлять люди пенсійного віку.

У фонді бібліотеки є твори українських , російських та зарубіжних письменників, класична та сучасна література. Найбільшим попитом користується література сучасних авторів: Донцова Д., Шилова Ю., Устинова Т., Марініна О., Стіл Д., Смолл Б., Коултер К та ін..Бібліотека пропонує твори, які входять до сучасної шкільної програми.

Бібліотекар в своїй роботі приділяє велику увагу книгоношенню. Відвідує  Грушуватську сільську раду і обслуговує  її працівників. Крім цього, відвідує працівників Установи ПВК-122, Нерудстальської амбулаторії та школи, а також працівників торгівельних закладів.

Незахищеною категорією читачів є пенсіонери, які потребують уваги та  спілкування. Багато  з них хочуть читати та не завжди в змозі відвідувати бібліотеку за станом здоров’я. Таких людей бібліотекар обслуговує на дому.

            Книжкові виставки, як засіб розкриття фонду, діють в бібліотеці постійно. Виставки розповідають користувачам бібліотеки про події, як історичного характеру,  так і про події сучасності. Книжкова виставка, що презентує письменників-ювілярів, як вітчизняних – українських, так і письменників  зарубіжних надає можливість користувачам бібліотеки постійно знайомитися з їх чудовими творами.

1.Книжкова виставка  «Різні за життєвою долею, світобаченням та талантом, переконаннями та спільна для письменників любов до рідної землі» (письменники-ювіляри України ).

2.Книжкова виставка  «Твори зарубіжних письменників запрошують на свої сторінки» (письменники-ювіляри).

3.Книжкова  виставка «Олесь Гончар – митець епохи, великих потрясінь та звершень, екологічних катастроф та духовних злетів». Дана виставка проходила в рамках обласної програми «Дніпропетровщина читає Олеся Гончара». В рамках програми пройшли вуличні опитування, результатом якого було виявлено, що громада знає письменника, читає його твори, але це стосується більш старшого покоління, а діти та юнацтво вивчають твори О. Гончара за шкільною програмою. 

4.Книжкова  виставка - центр  «Краю мій прекрасний, чудовий, єдиний». На виставці запропонована література краєзнавчого напрямку (про П'ятихатщину,її людей,екологію,історію та сьогодення).).

5.Книжкова  виставка «Тільки знаючи своє минуле можна вибудувати сьогодення та майбутнє».