П'ятихатський район


 
Жовтоолександрівська сільська бібліотека-філіал П'ятихатської ЦБС 

 
Історія бібліотеки

13 червня 1959 року, згідно першого запису в інвентарній книзі, розпочала свою роботу Жовтоолександрівська сільська бібліотека – філія № 10. Знаходилася вона в невеликій кімнаті сільського клубу, мала незначний фонд. Бібліотека обслуговувала жителів сіл Ровенки, Трудолюбівки, Новозалісся, Жовтоолександрівку, Дмитрівку, Веселий Поділ, Андреєвку.

Зі збільшенням фонду постало питання про переведення бібліотеки у більше приміщення. Прізвище першого бібліотекаря не збереглося, але ім'я її пам’ятають – Таміла Андріївна.

На зміну їй прийшов Нечет Микола Миколайович.

Бібліотека весь час знаходиться у приміщенні клубу, займає кімнату площею 75 кв.м.

42 роки  свого життя віддала бібліотеці Огнівець Лідія Іванівна – з 1957 по 1999 рік. За свою роботу неодноразово одержувала почесні грамоти.

Фонд бібліотеки у 1978 році становив 9567 прим.,у 2009 р.- 6784 прим.

У середині 80 – х років при бібліотеці працював клуб за інтересами для дорослих та молоді,  про чергове засідання якого(присвячене уславленню працівників села)писала районна газета «Ударний фронт» 22 березня 1986 року.

З 1999 року по 2006 очолювала бібліотеку Дохно Зоя Володимирівна, з  18 серпня 2006 року – Брисько Олеся Іванівна (1987 року нар.), для якої посада бібліотекаря стала першою в її житті.

При Олесі Іванівні бібліотека змінила імідж на краще, адже завідуюча навчалася у Петриківському училищі декоративного розпису.                                 

Сьогодні фонд бібліотеки становить 5702 прим. літератури,з них дитячої – 3746 прим.

У бібліотеці функціонує краєзнавчий куточок – музей з предметами давнини, краєзнавчою літературою.

У 2009 році Брисько Олеся Іванівна навчалася на курсах підвищення кваліфікації.

З 2010 року Жовтоолександрівська сбф розпочала роботу за краєзнавчою цільовою програмою «Зі своїм милим рідним краєм розмову поведу».

У 2012 році бібліотека проводила громадські обговорення «Бібліотека нашої громади: сучасне і майбутнє». У бібліотеці працював «Майданчик для спілкування», створена «Скринька для побажань»,пройшли вуличні опитування.

До Всеукраїнського дня бібліотек  завідуюча презентувала користувачам  книжкову виставку «Її величність українська книга»,на якій були представлені останні видання українських прозаїків і поетів.

    Олеся Іванівна у 2013 році одержала грамоту директора ЦБС у номінації «Майстрині руки золоті» за презентацію власних виробів декоративного розпису, презентованих на заходах обласного та районного рівнів.