П'ятихатський район


 
Жовтянська сільська бібліотека-філіал №9 П'ятихатської ЦБС 

 

Історія бібліотеки


У 1970 році на території колгоспу «Перемога» будується сільський Будинок культури, в якому виділяється приміщення для бібліотеки (зараз – Жовтянська сбф № 9). Спочатку бібліотека знаходилася на балансі сільської ради, згодом переходить у підпорядкованість районного відділу культури. Одним з перших бібліотекарів був Доценко Михайло Васильович, згодом – Лисковець В.С., Бакуменко В.В.

У 1978 році фонд бібліотеки становив 8354 прим., у 2009 році – 7978 прим.

З 1978 по 2002 рік бібліотеку очолює Байдак Лідія Федорівна.

У 1985 році при бібліотеці створюється клуб молодої сім'ї, керівником якого стає завідуюча бібліотекою Байдак Лідія Федорівна. До складу клубу входять 22 молодих сім'ї з представниками різних професій – вчителі, електрики, фельдшер, водії, трактористи, доярки, оператор поштового зв’язку, міліціонер та інші.

Девізом клубу стали слова – «Міцна сім'я – міцна держава:не жевріти, а горіти!»

Члени клубу часто збиралися на різноманітні заходи, керівництво села схвально відносилися до роботи клубу, допомагали у організаційних питаннях. Завідуюча ретельно готувалася до проведення кожного заходу, підбирала теми для дискусій, диспутів, жодне календарне свято не залишилося поза увагою.

Про вшанування солдатських вдів (вечір – зустріч, який провели Байдак Л.Ф. і вчитель 8 – річної школи Біляк Н.В.), писала 6 травня 1985 року районна газета «Ударний фронт».

З 2002 року бібліотекою завідує Огнівець Алла Петрівна (1964 р. нар.) Алла Петрівна продовжила традиції своєї попередниці, організувала клуб за інтересами для дітей «Умілі руки», взагалі Алла Петрівна дуже творча особистість, пише вірші, її твори друкувалися у збірнику «Бібліотечна Дніпропетровщина»; приймає активну участь у обласних та районних заходах.

У 2006 році Огнівець Алла Петрівна навчалася на обласних курсах підвищення кваліфікації, атестована у 2007 та 2012 роках.

При бібліотеці діє бібліотечний актив, до складу якого входять працівники сільської ради,педагоги ЗОШ,працівники культури села.

У бібліотеці діє краєзнавчий куточок «Люби і знай свій рідний край», є свої традиції – влітку бібліотека працює за цільовою програмою «Веселий перепочинок», щороку весною проводиться Тиждень дитячого читання,  у Всеукраїнський день бібліотек проводиться свято – «Бібліотека запрошує друзів».

Інформацію про роботу бібліотекар розміщує на сайті с. Жовте,рекламує бібліотеку у засобах масової інформації.

Огнівець А.П. неодноразово нагороджена грамотами РДА та районної ради.