Дніпропетровщина бібліотечна

П'ятихатський район


 
Вільнівська сільська бібліотека-філіал П'ятихатської ЦБС 

 

Історія бібліотеки

Рік утворення – 1966

Ініціатором відкриття бібліотеки стали зав. відділом культури Ткалик Віра Василівна,інспектори відділу культури Нікітченко Тамара Степанівна, Рогач Іван Петрович,голова Саврівської сільської ради Зюзь Оникій Григорович. Завідуючою стала Виливана Олександра Петрівна (після заміжжя – Глуховська), яка приїхала по направленню з с. Жовте П'ятихатського району. 

  Бібліотеку розмістили у залі засідань контори колгоспу ім. Енгельса. Для книг було споруджено 2 саморобні шафи,були столи та кілька стільців. З літератури  - 5 томів творів Сталіна,література для спеціалістів сільського господарства, періодика. Періодичних видань надходило багато, близько 20 назв,які передплачував колгосп.

Поступово фонд бібліотеки зростав, книги закуповувалися у книжковому магазині, у 1970 році фонд налічував 12670 примірників.

За підсумками роботи за 1981 рік Вільнівська сбф разом з 5 – ма іншими бібліотеками зайняла призове місце у соціалістичному змаганні.

У 1970 році бібліотеку переводять у новозбудований клуб,але з часом його приміщення стало непридатним для використання і у 2000 році бібліотеку переведено у приміщення ЗОШ. На 1.1.2000 р. фонд становив 9891 прим.

У 2001 році завідуюча підготувала і провела чудове свято – 35 – річний ювілей бібліотеки.

Привітати бібліотеку прийшли начальник відділу культури Поляк Т.П.,директор ЦБС Хомуха Т.В.,директор Вільнівської ЗОШ, жителі села – діти і дорослі.

 

 


Сучасність бібліотеки

У 2003 році фонд бібліотеки становив 10363 прим., бібліотека обслуговувала 503 користувачі.

Фонд бібліотеки у 2009 році становив 5644 прим. 

Вільнівська сільська бібліотека обслуговує жителів с. Вільне

Щороку бібліотеку відвідують 503 користувачі; бібліотека завжди була і є центром інформації та спілкування для різних категорій користувачів. Ведеться «Зошит відгуків про роботу бібліотеки» та «Зошит відгуків про прочитані книги».

На 1.1.2014 року бібліотечний фонд становить близько 6 тисяч примірників літератури для дорослих і дітей.

До послуг користувачів такі періодичні видання – газети «Урядовий кур’єр», «Зоря», «Злагода», «Публіка», «Здоровий спосіб життя», «Газета для жінок», «Сім'я», «Хазяїн», «Рідне село», «Український пенсіонер»; журнали «Дім,сад,город», «Добрі поради», «Барвінок», «1000 секретів». Статті з цих періодичних видань складають картотеку актуальних матеріалів.

*Важливим напрямком у роботі є інформаційно – бібліографічна робота. Так,інформація краєзнавчого змісту зібрана у теках  «Село Вільне – вчора,сьогодні, завтра», «Легенди рідного краю», «Літопис  Вільнівської сільської бібліотеки». Краєзнавчий фонд розкрито  виставками  «Тут мій край,тут я живу», «Квітни мій краю, П’ятихатська земля», видано рекомендаційні  списки літератури  «Література про рідний край», «Письменники Дніпропетровщини».

*У бібліотеці постійно діє «Календар професій»,який допомагає орієнтуватися у світі професій як молоді, так і дорослим.

*Вільнівська сбф популяризує і літературу правової тематики. Оформлено книжкову виставку «Закон нашого життя»,до виставки складено рекомендаційний список літератури «Знай свої права», у фонді виділено полицю «Основи правознавства»,проведено годину права «Ти і твої права».

*Популяризації літератури про здоровий спосіб життя присвячено такі заходи:години здоров'я «Алкоголю і наркотикам – ні!», «Куріння шкодить здоров'ю», книжкові виставки «Скажемо наркотикам – ні!», «Зупинись!Подумай!», «СНІД – реальна загроза».

*Ювілею нашого видатного земляка Олеся Гончара присвячено книжкову  виставку «Вічність, рух і світло»  у Вільнівській сбф. До презентації виставки бібліотекар підготувала огляд літератури «Гончар – художник світла». А для наймолодших читачів бібліотеки пройшли голосні читання оповідань «У бабусі», «Дорога за хмари». Видано рекомендаційний список літератури «Безмежний простір вічності».

*3 липня  2013 року розпочала свою роботу виставка виробів «Зроби світ яскравим» майстрині Черкащенко О.В. з с. Вільне, читачки Вільнівської сбф. На виставці, присвяченій 90 – річчю району представлені вишивки та квіти з паперу. Всі бажаючі можуть ознайомитися з виробами та переглянути літературу про поради по веденню домашнього господарства.

*19 листопада 2013 року у Вільнівській сбф пройшла літературна година «Нам треба голосу Тараса». Бібліотекар разом з користувачами – дітьми згадала поетичні твори Великого Кобзаря, відповіли на запитання вікторини «Чи знаєш ти твори Т.Г.Шевченка», дізналися про пісні, створені на основі його поезій,познайомилися з Шевченком як з художником.