Петриківський район


 
КЗК "Шульгівська сільська бібліотека" 

 
Історія бібліотеки

В Шульгівці бібліотека існує з давніх-давен. Старожили пам’ятають її саме з післявоєнних часів. Спираючись на ці спогади відомо ,що першим бібліотекарем був Яковенко Петро Григорович,

а потім його змінила донька – Лідія Петрівна.

    З 1954 і до 1955 року бібліотекарем працює – Тарасенко Ольга Григорівна і передає бібліотеку Шарко Василю Микитовичу, який працює тут лише декілька років. Наступним  бібліотекарем стає його дружина – Шарко Олена Іванівна  і працює до 1993 року.

   З серпня 1993 року на посаду завідуючої сільської бібліотеки зараховують Клименко Людмилу Іванівну.  З 2001 року і до 2003-го тимчасово на цій посаді працювала Решетняк Любов Іванівна, а з  2007 і до 2011року  -  Решетняк Наталія Федорівна.

   Перша інвентарна книга, яка збереглась до цього часу, датована жовтнем 1951 року. Тож можна вважати цей рік, роком  заснування бібліотеки .

 Бібліотека весь час  знаходилась в приміщенні сільської ради.

    На сьогоднішній день головна місія бібліотеки полягає в сприянні духовного, культурного, інтелектуального світогляду людини;

в сприянні безперервної освіти та культурного розвитку усіх жителів, незалежно від їхнього статусу, через інформаційні матеріали культурно – історичного характеру та художньої літератури.

  Приорітетом  бібліотеки є збереження бібліотек і бібліотечних фондів; надання читачам вільного доступу до інформації, всіляка підтримка читання, бібліотечні акції, проекти, програми; рекламно – іміджова діяльність.

   Бібліотека прагне стати прозорою для користувачів, сприяти виконанню місії ЦБС, забезпечувати реалізацію права громадян на пошук та отримання різноманітного виду інформації.