Дніпропетровщина бібліотечна

Петропавлівський район


 
Хорошівська сільська бібліотека 

 
Історія бібліотеки

 

                                      «Бібліотеки – це скарбниці усіх багатств людського духу»

                                                                                                               Готфрід Лейбніц

   Перші відомості про Хорошівську сільську бібліотеку датуються 16 червня 1946 року.

  Місцезнаходження бібліотеки змінювалося декілька разів. Спочатку бібліотека знаходилася в невеличкому будиночку при вїзді в село, потім фонд було, перенесено в другий будинок, який належав колгоспу. Потім у приміщенні дитячого садка. Там бібліотека знаходилася до 1964 року. В 1964 році було побудовано Будинок культури і бібліотеку перенесли в приміщення БК на другий поверх. З того часу бібліотека не міняла свого місцезнаходження.

  Бібліотека в ті часи, була одним з осередків культури на селі. В той час (до 1961 року) не було не радіо, ні телебачення, єдина що було – це книги, періодика.

  Першою завідуючою бібліотекою була Лаврухина (з 18.06.1946 року).

  З 28.11.1946 року бібліотеку очолювала Голованьова Ольга Родионівна.

  З 1.06.1950 року – Титановська Надія Яківна.

  З 30.01.1954 року – Рашевський Федір Родіонович.

  З 25.02.1954 року – Карпенко Іван Федорович.

  З 25.06.1955 року – Карпенко Любов Антонівна.

 

 З 3.08.1960 року – Риган Надія Єфимівна.

 З 29.01.1964 року – Загрудня Світлана Леонідівна.

 З 28.03. 1964 року – Паршикова Валентина Андріївна.

  Москаленко Любов Іванівна завідувала бібліотекою до 1976 року. З 1976 року до 1984 року бібліотеку очолювала Некрасова Любов Петрівна.

  З 10.05.1984 року бібліотекою завідує Чумак Світлана Анатоліївна. Бібліотека обслуговувала читачів села Хороше, Коханівка, Старий Колодязь, які входили до складу колгоспу ім. Ватутіна, який мав 6336 га орної землі. Колгосп спеціалізувався на виробництві зерна, молока, м’яса. З допоміжних підприємств були млин, олійниця. Тут містилися відділення районного об’єднання «Сільгосптехніка». За успіхи, досягнуті у сільськогосподарському виробництві : 12 колгоспників нагороджені орденами і медалями. Село має середню школу, Будинок культури, лікарню, дитячий садок «Сонечко», відділення зв’язку, заклади торгівлі. Працівники усіх закладів були і є читачами бібліотеки.

  На даний час бібліотека обслуговує жителів Хорошівської сільської ради. Після розпаду колгоспу імені Ватутіна, бібліотека обслуговує працівників ТОВ «Еліта», СФГ «Дельфін», СФГ «Діброва».

  Хорошівська сільська бібліотека знаходиться на балансі Хорошівської сільської ради, має 80м2 площі.

  Бібліотека має універсальний фонд, який налічує на 1.01.2011 р. 11759 книг. В бібліотеці оформляються книжкові виставки на актуальні теми : «Традиції і світа українського народу».

 

 

 


Сучасність бібліотеки 

  Хорошівська сільська бібліотека розташована на території села Хороше і обслуговує жителів Хорошівської сільської ради.

  Бібліотека є культурно-просвітницьким закладом з універсальним фондом, який налічує 11716 примірників книг. Бібліотека забезпечує вільний і відкритий доступ до інформації, рівноправне бібліотечне обслуговування усіх громадян.

  Читачами бібліотеки є всі категорії жителів села : діти та юнацтво, пенсіонери, домогосподарки, вчителі, працівники соціальної сфери, сільського господарства, шахтарі. Всього 250 користувачів.

  За 2011 рік книговидача становить 4250 примірників. Бібліотеку відвідали 2208 користувачів.

  З читачами проводиться індивідуальна робота. Традиційними стали екскурсії до бібліотеки першокласників. Для молодших читачів оформлена виставка «Світ дитячих захоплень : книга, лялька», «У світі казки чарівної».

  Для користувачів проводиться масова робота.

  Громадсько-патріотична виховання займає одне з пріоритетних напрямків у роботі з читачами. До дня Соборності у бібліотеці оформлено виставку видань «Святковий день, зібралася родина. Радіє вся соборна Україна.

  Годиною пам’яті вшанували учасників афганських подій «За тих, кого убив Афганістан, чиї він душі ранив і скалічив». До Дня Перемоги разом з Хорошівським Будинком культури, Хорошівською ЗОШ провели літературно-музичне свято «І впишемо в історію Вітчизни цієї Перемоги сторінки».

  Жертви голодомору навіки залишаться в пам’яті народній, адже немає на Україні родини, яку б не зачепило це лихо. Жителі села це пам’ятають і запалюють свічки пам’яті. У бібліотеці оформлено виставку видань «Не згасне свіча пам’яті». І вже традиційно у церкві нашого села проводиться панахида по жертвам голодомору.

  Історія народу, його коріння, славне минуле ми вшановуємо у день козацтва. У бібліотеці оформлено тематичну поличку «Гетьмани України», виставку видань «Та ось це той Хмель, що його слава та ім’я лунають по світу».

 Правова культура відіграє важливу роль у формуванні особистості. До дня Конституції у бібліотеці проведено інформаційну хвилину «Вимріяна поколіннями», виготовлено буклети «Державні символи України»,  «Національні символи України», оформлено виставку видань «Рівність прав не в тому, що всі ними користуються, а в тому, що вони всім надані».

  Екологічна освіта – це наше майбутнє, як ми збережемо землю, навіть у масштабі свого села, так і будемо жити далі. У бібліотеці проведено огляд видань «Збережемо рідну землю голубою і зеленою». З читачами дітьми проведено бесіду «Душа природи чуйна і ласкава». Щоб не допустити лиха під назвою «Чорнобиль» - проведено огляд літератури «Чорнобильська мадонно, прости нас і спаси…».

  Здоровий спосіб життя – це здоров’я нації, а здорова нація – це держава у якої є майбутнє. На видному місці завжди тематична поличка «Шкідливі звички. Ні!». Проведено бесіди з дітьми, молоддю : «Тютюн – ворог здоров’я», «Алкоголізм – суспільне зло», «Наркотики – пастка для юні».

  На допомогу самоосвіті та освітнім програмам у бібліотеці оформлені стелажі «Мудрими не родилися, а в школі навчилися», діє довідково-інформаційний фонд, тематичний стелаж «Твій друг – словник».

  Краєзнавче виховання – це любов до свого села, як частини держави України.

  У бібліотеці оформлено постійно діючу тематичну поличку «Моє село окраса України, це часточка моєї Батьківщини», книжкову виставку «Мій край – моя історія жива».

  Разом з Хорошівським Будинком культури, радою ветеранів, клубом за інтересами «Надвечір’я» було проведено свято «Мій край – моя історія жива» на якому вшановували жителів села, ювілярів місяця, року. Адже люди – це головний скарб, яким пишається країна. На святі були виконані пісні на музику композитора Куценко Миколи Даниловича, жителя нашого села у співавторстві з відомими поетами : В. Олефіренко, Г. Заброда, В. Швець, О. Демиденко.

  Естетичне виховання – це важлива складова роботи.

  Одним з напрямків є вивчення і продовження традицій нашого народу. У бібліотеці оформлено книжкову виставку «Традиції і звичаї українського народу». До дня сміху проведено огляд літератури «Хто сміється, тому здоровя додається».

  Велику увагу бібліотека приділяє вивченню художньої літератури, її кращим авторам, творам. Так у бібліотеці було організовано виставки видань присвячені творчості письменників-ювілярів : українських і зарубіжних :

-       «Орфей української літератури (200-річчя від дня народження П.Г. Тичини (1891 – 1967);

-       «Одухотворене життя» (110-річчя від дня народження В.П. Підмогильного (1901 – 1941) українського письменника);

-       «Україна – мати Українки» (140-річчя від дня народження Л.Українки (1871 – 1913) української поетеси);

-       «Щовесни, коли тануть сніги, ми вшановуєм пам’ять Шевченка(1814 – 1861);

-       «140-річчя від дня народження В. Стефаника» (1871 – 1936) українського письменника);

-       «120-річчя від дня народження М. Булгакова» (1891 – 1940), російського письменника, драматурга);

-       «200-річчя від дня народження В. Теккерея» (1784 – 1963), англійського письменника);

-       «100-річчя від дня народження В. Кучера» (1911 – 1967), українського письменника.