Петропавлівський район


 
Українська сільська бібліотека 

 
Історія бібліотеки

 

  Українська сільська бібліотека була заснована у вересні 1951 року. Вона знаходилася у приміщенні, яке збереглося до цих пір (там відкрили магазин). А в той час бібліотека була поряд з вузлом звязку. Першим бібліотекарем став Чередніченко Володимир Петрович, вчитель математики та креслення.

  Фонд бібліотеки складав всього 500 екземплярів.

  В 1957 році бібліотеку приймає молодий спеціаліст Пампушко Раїса Ананіївна, яка закінчила Дніпропетровський технікум культури. В 1959 році Раїса Ананіївна вступає на заочне відділення Харківського інституту культури і в 1965 році закінчує його з відзнакою.

  В цей час бібліотека фінансується за рахунок профспілкового комітету радгоспу «Дніпропетровський». Виділяються кошти в розмірі від 100 до 300 карбованців. Бібліотекар має змогу придбати літературу в книжковому магазині, обласному бібліотечному колекторі. Фонд швидко поповнюється. Бібліотеку відвідує велика кількість читачів, бо в той час ще не було супутникового телебачення та компютерів.

  В 1977 році починається централізація бібліотек, і Українська сільська бібліотека стає філіалом №21 Петропавлівської ЦБС.

  В 1978 році в радгоспі «Дніпропетровський» збудовано і здано в експлуатацію новий Будинок культури, де на другому поверсі розміщується сільська бібліотека. Площа бібліотеки 160 кв. м, і складається вона з кімнати юного читача та дорослої бібліотеки.

  В 1979 році в Українську сільську бібліотеку, за направленням районної бібліотеки прибуває Мандрико Тетяна Олександрівна і займає посаду бібліотекаря кімнати юного читача. Працює два роки, потім її переводять в районну бібліотеку на посаду бібліографа, яка пішла в декретну відпустку.

  В бібліотеку приходить Саніна Валентина Василівна, працює до 1988 року. Їй на зміну після 7-річної перерви повертається Горова (Мандрико) Тетяна Олександрівна.

  В 1995 році бібліотека проводжає на заслужений відпочинок завідуючу Українською сільською бібліотекою Пампушко Раїсу Ананіївну. На її місце приходить Тонка Любов Павлівна, яка працює в бібліотеці на протязі 5 років і в 2000 році теж іде на пенсію.

  З 2000 року завідуючою Української сільської бібліотеки стає Горова Т.О.

  Бібліотека стоїть на бюджеті Української сільської ради.