Петропавлівський район


 
Осадченська сільська бібліотека 

 
Історія бібліотеки

 

  1951 року в селі Осадче Петропавлівського району Дніпропетровської області відкрилася бібліотека. На місці, де тепер знаходиться будівля сільської ради, стояв будинок, в одній частині якого був розташований сільський клуб, в іншій – кімнати сільської ради, початкової школи та бібліотеки.

  Першим завідувачем бібліотеки став Богомазов Олексій Пантелійович. 1965 року в Осадчому зведено нову будівлю будинку культури, одну з кімнат облаштовано під бібліотеку. Богомазов О.П. працював бібліотекарем до кінця 60-х років, потім його на недовгий час змінила Бондаренко Марія Тарасівна. 1970 року бібліотеку приймає Маякова Надія Карпівна. Привітна, легка у спілкуванні, з притаманним їй почуттям гумору Надія Карпівна була частим гостем на тваринницьких фермах та в тракторних бригадах, в рільничій бригаді та автопарку, а ще довгий час була активним учасником фольклорного колективу. Вона пропрацювала на посаді завідуючої бібліотеки 38 років, до виходу на пенсію 2008 року.

  В квітні 2008 року бібліотеку приймає Сабатович Ніна Олексіївна. Бібліотека розміщена в двох кімнатах будинку культури.

  На початок 2010 року документальний фонд Осадченської бібліотеки налічує понад 8 тисяч примірників. 

 

 Сучасність бібліотеки

 

  У 2011 році Осадченська сільська бібліотека продовжує працювати за цільовою програмою з краєзнавства «Краю мій – гордість моя». Одним із завдань програми є національно-патріотичне виховання молоді шляхом використання книг, періодичних видань та залучення читачів до участі в масових заходах.

   Так другий рік поспіль в січні місяці учасники літературного клубу «Натхнення» проводять  народознавчу акцію - подвірний обхід «Добрим людям на здоров’я». Джерелом використовуваних колядок, щедрівок, відповідного вбрання гурту молоді (бо серед них були і Маланка, і Коза, і Козак до яких долучилися сучасні персонажі Снігуронька і Дід Мороз) стали видання Степана Килимника «Український рік у народних звичаях в історичному освітленні», Василя Скуратівського «Дідух», «Святвечір», «Святки» та періодика.

   До 140 років від дня народження Лесі Українки була оформлена виставка видань «Слово Лесі зігріває нас» та книжкова полиця «Весняна сила в душі моїй грає».

  На годині спілкування «І мудрість, і розум, і щирість», приуроченій  Міжнародному жіночому дню 8 березня, було презентовано жіночий клуб за інтересами «Смакота». Сам клуб почав діяти з квітня 2011 року. Члени клубу в травні долучилися до акції, оголошеної Партією регіонів до 70-річчя від початку Великої Вітчизняної війни, «Подарунок ветерану  власними руками» і провели годину спілкування  «Пам’ять – це обов’язок, не право, це уміння нашої душі». Протягом травня в бібліотеці діяла виставка видань «Безсмертне слово «ПЕРЕМОГА».

  На початку червня до Міжнародного дня захисту дітей і  Всесвітнього дня охорони довкілля для маленьких відвідувачів проведено інформаційно-розважальний коктейль «Любіть природу, як себе». В ході заходу учасники клубу за інтересами «Смакота» провели для малечі свято печеної картоплі. 

    До Дня Українського козацтва  проведено літературно-розважальну програму для дітей «То козаки ми з тобою – чи як?», влаштовано книжкові полиці «Україна – то слава козацька»  та «Історія мого народу».

    До Дня Української писемності та мови було оформлено виставку видань «Українська чарівная мово, ти у серці народу живеш» і книжкову полицю «Із мови починається людина».До дня пам’яті жертв голодомору і політичних репресій проведено мітинг-реквієм «Блукало лихо по землі».

 До 60-річчя від дня народження Олександри Петрівни Кравченко, автора численних популярних історико-пригодницьких  романів, члени літературного клубу «Дивограй» провели годину – обговорення творів письменниці «Дарую вічну молодість».

     Систематично поновлюються та доповнюються матеріали  постійно діючих стелажів «Краю мій, тобі моя любов» та «Господарюємо разом з книгою», оформлено нові тематичні стелажі «Я часточка великої Вкраїни», «Якщо підручника замало», «Дивосвіт рідної природи».

   У 2011 році випущено  інформаційні буклети «Книги різні, потрібні і важливі», «Найсердечніший день року», інформаційно-рекомендаційні буклети «Чорнобиль – трава гірка» і «Знайомтеся письменниця Олександра Кравченко», а також серія листків та буклетів «Спробуй сам – порадь близьким» клубу за інтересами «Смакота».