Петропавлівський район


 
Олександропільська сільська бібліотека 

 
Історія бібліотеки

В 1950 році завідуючі клубом Чмуль Іван Павлович і Крайній Петро Степанович взялися за організацію приклубної бібліотеки. Селяни, які мали книги, приносили їх добровільно здаючи для створення бібліотеки. Бібліотекарем був Крайній Петро Степанович. Потім книги стали надходити з району. За три роки в бібліотеку надійшло 740 книг, які і прийняла в 1952 році Колупай Олена Іванівна.

В 1954 році бібліотеку перенесли в контору на вулицю Шкільну. Це вже була сільська бібліотека. До 1957 року вона була розміщена тут (де жила сім’я Сичів по вулиці Шкільній ). Бібліотеку мазали, топили насінням, бібліотекар сам відповідав за тепло і гігієну приміщення.

Потім бібліотеку перенесли в приміщення проти клубу (де зараз будинок сім’ї  Короткевич). До 1965 року бібліотечний фонд виріс до трьох тисяч примірників.

  В 1965 році було збудовано Будинок культури по вулиці Леніна,3 і бібліотеку розмістили на другому поверсі, де було виділено дві кімнати і під абонемент, і під читальний зал.

У 1965 році для нового приміщення бібліотеки волами з Петропавлівки привезли стелажі для розміщення бібліотечного фонду, столи для читального залу.

Бібліотека була гордістю села. На той час головою колгоспу «Авангард» був Половий Іван Семенович. При огляді районним керівництвом досягнень села, він запрошував завітати керівництво і до бібліотеки, щоб показати де селяни проводять вільний час, години дозвілля.

Олена Іванівна Колупай пропрацювала завідуючою бібліотекою до 1985 року, її змінила Русаненко Людмила Миколаївна, яка на той час закінчила Дніпропетровське культосвітнє училище. За сімейними обставинами вона виїздить до міста Першотравенськ.

У вересні 2000 року завідуючою бібліотекою стала випускниця Харківського державного інституту культури Сіра Вікторія Михайлівна, яка до цього часу з 1991 року працювала в шкільній бібліотеці. Бібліотечний фонд налічує майже 11 тисяч книг.

 


     

 

   Сучасність бібліотеки

Робота бібліотеки була направлена на виконання основних завдань, а це – виховання компетентного і культурного користувача, формування у нього навичок самостійної роботи з книгою, вміння критично аналізувати прочитане. Допомагає у виконанні всіх завдань плідна співпраця з агрофірмою «Авангард», при підтримці якої було передплачено періодичні видання на 2011 рік. Підтримуємо дружні звязки з амбулаторією, проводимо разом заходи з популяризації здорового способу життя.

  Творчі стосунки з Олександропільською ЗОШ допомагають організувати масові заходи, залучати школярів до участі. Для них у бібліотеці проводились театралізовані свята, уроки – казки, дискусійні ігри, круглі столи, година спілкування, літературні ранки, подорожі, вікторини.

  З раннього віку прищеплюємо діткам смак до читання і хорошої літератури, співпрацюємо з дитячим садком «Котигорошко», організовуємо екскурсії до бібліотеки та бібліосад. Робота з дошкільнятами – це перша сходинка на шляху зростання читача.