Павлоградський район


 
КЗК "Привовчанська сільська бібліотека" при виконкомі Привовчанської сільської ради 

 
Історія бібліотеки

 

В селі Олексіївка (Привовчанське) працювала семирічна школа, де і заклався фундамент сільської бібліотеки. З  1948 року в шкільній учительській кімнаті стояла шафа з книжками для вчителів. Вчитель Ялова В.І. інколи купувала книги, прочитувала і приносила до школи.

Діти стали цікавитися творами Ж. Верна, Стівенсона, Шевченка, Бєляєва. Так у шафі зростав фонд.

Згодом на селі у 1935 році побудували невеличкий колгоспний клуб «Сільбуд» на 80 місць, де в окремій кімнаті розмістилась бібліотека. Книги на той час купували за кошти колгоспу, а також дарували односельці. Працював тут в бібліотеці Зражевський Г.М., потім приїжджа Таран Тамара.


В 1961 закладено будівлю сільського будинку культури, в ньому була кімната на 25 м де спочатку розташували фонд бібліотеки. Кімната мало освітлена, незручна, а фонд поповнюється, отримували з обласного бібколектора через пошту. Бібліотеку перенесли в більярдну кімнату, де й знаходилася до 1998 року. В ті часи працювали бібліотекарями Василєва О., Чорноморець Г.О., Карпович Л.І..


З 1974 року бібліотеку очолює Голуб Т.П.. За цей час бібліотека стала осередком культури, місцем відпочинку для дорослих та дітей.


З 1976 року Привовчанська сільська бібліотека стала бібліотекою – філією Павлоградської РЦБС.


З 1998 року бібліотека – філія орендує приміщення в дитячому садку. Тут книги розташовані в теплому, світлому, сухому приміщенні. Це місце дуже зручне як для дітей, так і для дорослих. Поблизу бібліотеки знаходиться середня школа, сільська рада, СФГ «Ельдорадо».

Спонсором та порадником в різноманітних заходах є сільська рада, яку очолює Кабанова Ганна Іванівна.


З 2010 року бібліотека змінила свою назву, знову стала – сільська бібліотека і знаходиться на балансі сільської ради «Комунальний бібліотечний заклад культури при виконкомі Привовчанської сільської ради»

Тісно співпрацює бібліотека з середньою школою, СФГ. Щороку  отримує бібліотека 17-18 назв періодичних видань, за кошти сільської ради.


В 2003 році бібліотека святкувала своє 55-річчя. За цей період були падіння і злети, та нічого не робиться самотужки, тільки спільно з керівниками відділу культури, працівниками районної бібліотеки, місцевими органами влади вирішуються різні питання.

Планів багато, тож будемо працювати, щоб не заросла стежка до скарбниці знань.Сучасність бібліотеки


Майже 40 років Привовчанську сільську бібліотеку очолювала Голуб Т.П.. В 2015р. відбулася зміна керівництва (в зв’язку з досягненням пенсійного віку): завідуюча Голуб Тетяна Петрівна передала естафету в руки молодого спеціаліста Голуб Яни Олегівни, яка в цьому ж році закінчила Дніпропетровський коледж культури за фахом «бібліотекар».


З 2015 року Привовчанська сільська бібліотека є структурним підрозділом КЗК «Павлоградська районна бібліотека», тому книжковий фонд, все майно бібліотеки знаходяться  на балансі ПРБ.

Бібліотека координує свою роботу з сільським Будинком культури, сільською радою, дитячим садком, середньою школою, яка розташована на території села. Спонсором бібліотечних заходів виступає СФГ «Ельдорадо».


У 2013-2014рр. завдяки сільській раді було поповнено книжковий фонд на суму 6ооо грн.. та повністю замінено стелажі

В 2011-2012рр. бібліотекарем було виявлено поетів-земляків, які почали друкуватися пізніше в місцевих газетах: Говоруха Л.Г. (в шахтарській газеті «Лава»), Бондаренко М.Ф. («Рідний край»). Завдяки цьому стали проводити зустрічі з поетами, представляти їх молодому поколінню, пропагувати місцевим мешканцям їхню поезію, яка присвячена рідному краю. Було зібрано достатньо матеріалу для створення інфотеки «Поезія душі». Як результат співпраці – надрукована своїми зусиллями збірка творів поета-земляка Говорухи Л.Г.  «Перлина поезії».


Традиційним в роботі бібліотеки стало відзначення днів:

- Дня Соборності;

- Дня вшанування воїнів інтернаціоналістів;

- Дня села;

- Дня ветеранів праці .

Знайшла гарячу підтримку у місцевого населення (зокрема, дітей) така форма роботи, як флешмоб («Я – теж Вітчизна», «Солодкий подарунок» …)

Засідання клубу «Чомусики»,  який діє в бібліотеці з 2009 р., проходять щоквартально. Тематика заходів обирається за інтересами членів клубу.


В 2016 році завідуюча КЗК «Привовчанська сільська бібліотека» Голуб Я.О. прийняла участь у конкурсі міні-грантів «Місто своїми руками» та увійшла в число переможців проекту. Зявдяки, проекту «Малібу по–Привовчанськи» було створено комфортні умови для відпочинку дітей та молоді шляхом облаштування пляжу на березі р.Вовча з відповідним сучасним обладнанням. Хоча проект, на перший погляд, немає відношення до роботи бібліотеки – перемога в конкурсі покращує її імідж в очах місцевої спільноти, зміцнює стосунки між бібліотекою та органами місцевого самоврядування.

  Звіти про роботу бібліотеки, про її масові заходи завідуюча презентує на сторінках регіональної газети «Рідний край» та в соцмережах.