Павлоградський район


 
КЗК "Поперечненська сільська бібліотека" при виконкомі Поперечненської сільської ради 

 
Історія бібліотеки

КЗК «Поперечненська  сільська  бібліотека» існує  приблизно з 1961 року. Першим бібліотекарем була Зима Галина Тимофіївна. Фонд налічувався невеликий – десь до 3000 екземплярів. Поступово книги закуповував колгосп, їх присилали поштою, а потім стали комплектуватися з Дніпропетровської обласної бібліотеки. 

Знаходилась Поперечненська сільська бібліотека в приміщенні клубу села Степ. Коли центр колгоспу перенесли в село Поперечне і побудували нове приміщення сільського Будинку культури, бібліотеку  також перенесли в Поперечне. Під бібліотеку виділили  дві великі  кімнати.  Фонд  налічував 12500 екземплярів. До 1991 року вона була підпорядкована  Юр’ївській районній бібліотеці. А з 1991 року і до 2016 року – Павлоградській районній бібліотеці.    З 2016 року  КЗК  «Поперечненська сільська бібліотека»   знаходиться в розпорядженні Вербківської  територіальної  громади.

З 1998 року по 2010 р. в бібліотеці працювала  Пасічник Наталія  Валентинівна. За цей час проводилося безліч заходів, направлених на популяризацію української культури. Це: літературні портрети видатних українських письменників та діячів, години поезії, казкові калейдоскопи для молодших користувачів, години пам′яті трагічних сторінок історії України, оформлялися книжкові виставки до знаменних подій, проводилися різноманітні літературні вікторини,  літературні калейдоскопи до дня бібліотекаря. До Шевченківських днів проводилися тематичні вечори, усні журнали, літературні диліжанси.
5 років бібліотека, фактично, не функціонувала. 


Сучасність бібліотеки

З  1 травня 2015 року в бібліотеці знову працює  Пасічник  Наталія  Валентинівна.  За  цей  час проведено  в бібліотеці казковий диліжанс «Що за диво, оця казка», присвячений дитячій та юнацькій книзі;  30-ти річчю аварії на Чорнобильській АЕС присвячено годину пам’яті  «Чорнобиля  гіркий  полин»; до 20-ти річчя прийняття Конституції України  проведено  святкову годину  «Є право – значить є надія», а також проводяться заходи до визначних дат українських письменників, Шевченківські дні.

Завдяки  виконкому Вербківської сільської ради поліпшилася матеріально-технічна база бібліотеки: сьогодні в бібліотеці  є комп′ютер, принтер, цифровий фотоапарат.    Книжковий фонд бібліотеки  налічує на сьогодні майже  4000 екземплярів.

Але є ще багато недоліків.  Бібліотечне обладнання потребує заміни. Зокрема, старі стелажі, столи, відсутня кафедра. 

Але  робота в бібліотеці, як в осередки культури села, ведеться, бібліотекар знаходиться в постійному пошуку нових форм. Основний напрямок роботи бібліотеки – популяризація української  літератури,  українського слова.