Дніпропетровщина бібліотечна

Павлоградський район


 
КЗК "Малоолександрівська сільська бібліотека" при виконкомі Привовчанської сільської ради 

 

Історія бібліотеки

Архів даних заснування Малоолександрівської сільської бібліотеки не має, та за спогадами старожилів до війни, в 1939 році вона існувала, як хата – читальня. Хто в ній працював, який був фонд  - теж  ніхто не знає. Та з 1950 року прийшла в бібліотеку працювати Зигало Надія Іллівна. Не до неї, ні після – більше нікому не вдавалось вести інформаційну роботу бібліотеки так, як робила це вона. Це була бібліотекар – професіонал: її любили і шанували всі жителі села, ласкаво називали «Ільїнічна», і хоча вона не була корінною жителькою села – її безмежний талант у спілкуванні з дорослими та  дітьми був неперевершений. Ерудована, добра, інтелігентна, надзвичайно вродлива, вона легко знаходила спільну мову з усіма верствами населення. Її з нетерпінням чекали, як у польовому стані, на фермах дорослі, так і в школі діти. Де б вона не з’являлась, там завжди її з зацікавленням слухали. Трактористи, водії у свою обідню перерву чекали «Ільїнічну» на політінформацію, де проходили цілі дебати на ту чи іншу тему. Жінки-доярки слухали на фермах її голосні рольові читання. В школі вона завжди залучала дітей до книги та читання. Носила з собою різну літературу, плакати, періодичні видання. Сама бібліотека в ті роки мала найбільший фонд за своє існування – десь, 20-25 тисяч екземплярів книг та 100 назв періодики. В 70-ті роки почалося будівництво нового приміщення клубу і бібліотеки. Іллівна пішла на пенсію. І поступово бібліотека почала занепадати. Під час будівництва було розгублено багато книг. А тимчасове приміщення бібліотеки – призвело до розграбування книг.

За період 1975 – 1985 років посаду бібліотекаря займали шість чоловік, які не були знайомі з професією бібліотекаря, тому за своєю некомпетентністю допускали багато помилок у роботі. З 1985 року по 2002 рік посаду бібліотекаря займала Мантицька Світлана Павлівна.

З 2002 по червень 2016 року  в бібліотеці працювала Євсєєва Наталя Миколаївна, яка в 1993 році закінчила Дніпропетровське училище культури та здобула освіту за фахом «культурно-освітня робота». За роки роботи вона зарекомендувала себе як енергійний, креативний фахівець, ініціатор цікавих ідей, яка була незмінною ведучою сільських та районних заходів. Наталя Миколаївна багато років з натхненням створювала фотоальбом «Факти та визначні події життя села Малоолександрівка»,була активним збирачем літературно-краєзнавчого надбання місцевих авторів. Плідно співпрацювала з сільським клубом, писала змістовні сценарії масових заходів, які відбувалися з притаманною Наталі Миколаївні вигадкою, оригінальністю і високим професіоналізмом.

 
Сучасність бібліотеки

З червня 2016 року в бібліотеці працює Крупська Марина Валеріївна.

В 2016 році в бібліотеці замінили вікна і електромережу. Сучасне життя  вимагає нового ставлення до бібліотечної праці. На жаль, бібліотека сьогодні не комп’ютерізована. Тісний зв'язок бібліотеки з працівниками районної бібліотеки, при підтримці керівництва дає змогу розвиватися бібліотеці в новому сучасному суспільстві.

Сьогодні Малоолександрівська бібліотека є інформаційним, комунікативним, дозвільним, освітянським  центром в селі. В бібліотеці мешканці села мають змогу ознайомитися з рішеннями виконкому та сесій сільської ради, дізнатися про  пільги, про пенсійне забезпечення, надання субсидій. В практику співпраці  влади і бібліотеки ввійшло інформаційне забезпечення свят, ювілеїв, суспільно-політичних заходів, зокрема,  оформлення книжкових виставок.

Бібліотека – це своєрідний архів історії рідного краю, тому з 2007 року Малоолександрівська сільська бібліотека працює по програмі краєзнавчого напрямку «Мій рідний край – моя земля». Постійно ведеться, поповнюється новими матеріалами портфоліо села. Особливу увагу бібліотекар приділяє малозабезпеченим сім’ям, людям похилого віку