Дніпропетровщина бібліотечна

Павлоградський район


 
КЗК "Карабинівська сільська бібліотека" при виконкомі Карабанівської сільської ради 

 

 Історія бібліотеки

Всі історичні дані про село основані на рукописи Ф.Т. Ковтуна «Біографія села», яка була написана 1958 року.  Історія села охоплює період від його створення  до 1958 року. В цих рукописах перша згадка про клуб відноситься до 1930 року. Згадки, що при клубі була читальня  - немає. З розповідей  старожилів відомо, що бібліотека була створена після Другої Світової війни. Книги для бібліотеки приносили мешканці села. З рукописів Ф.Т. Ковтуна відомо, що на 1 січня 1957 року книжковий фонд бібліотеки становив 800 екземплярів.

В 1967 році почав працювати новий будинок культури. В приміщенні будинку культури бібліотека одержала прекрасне приміщення: світле і просторе, з великими сонячними вікнами, з гарними фіранками на вікнах, сучасні меблі, зручні стелажі для книг. З великою теплотою і любов’ю була влаштована кімната юного читача.

Якщо на 1957 рік книжковий фонд становив 800 книг, то через 10 років, тобто в 1967 році, фонд уже становить 6665 екземплярів.

Про першого працівника бібліотеки с.Карабинівка спогадів не зберіглося. У період з 1946 року по 1971 рік бібліотечні працівники мінялись майже кожен рік. Старожили пам’ятають бібліотекарів: Кучеренко Н.П., Шубенко Н.В., Губаренко А.І., Земляну О.Г., Чумак П.С..

З кінця 1971 року і до середини 2014 року зав. бібліотекою працювала Матякіна М.І. За 43 роки праці бібліотека зазнавала злети і падіння. Від 28.01.1978 року бібліотеці присвоєно звання культурно–освітньої установи відмінної роботи. За підсумками роботи серед бібліотечних працівників району, бібліотека неодноразово нагороджувалась почесними грамотами за ІІ-і та ІІІ-і місця. В нашій бібліотеці неодноразово проводились районні семінари бібліотечних працівників. В 2009 році бібліотека нагороджена грамотою від обласної ради.

На 1.01.2011 року книжковий фонд становить 11941 екземплярів.


Сучасність бібліотеки

Останні роки за рахунок держави бібліотечний фонд майже не поповнюється. Але в нашому селі мешкає чудова людина - Пасюра Юрій  Павлович. Він успішний бізнесмен, в нього багато турбот, але він живе інтересами села, вболіває за його культуру.  Це людина, яка чудово розуміється на літературі, мистецтві, історії. Ось уже багато років він дарує книги нашій бібліотеці, від яких у захваті читачі усього району. Близько 2000 книг – ось його дарунок односельцям! І хочеться, щоб його ім’я і вчинок назавжди залишились в історії нашої бібліотеки.

З 2014 року на посаді завідуючої Карабинівською сільською бібліотекою - Монах Н. В.
При прийнятті фонду бібліотека налічувала 10300 екземплярів книг та брошур.

В 2014 році за рахунок бюджетних коштів Карабинівської сільської ради було придбано нові карнизи, тюль, штори, крісло, сучасний комп’ютерний стіл.

У 2016 році за допомогою сільського голови Монах К. В. та спонсора, в кімнаті юного читача було замінено вікна та двері на нові металопластикові. 

Бібліотека залучає до співпраці різних партнерів. Наприклад, у 2016 році було проведено бесіду–гру «Знай та вивчай свої права», на яку було запрошено представників організації «Павлоградський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги».

Станом на 1.01.2017 року бібліотечний фонд становить 8333 екземплярів, щорічно обслуговується більше 500 користувачів. В роботі бібліотеки вдосконалюються форми і методи роботи з читачами відповідно до вимог часу. Надається інформаційна допомога учасникам АТО, вимушеним переселенцям та іншим незахищеним групам населення.

Цікаві книжечки на вікнах у бібліотеці, сприяють залученню до читання тих, хто раніше зовсім не користувався бібліотекою. 

Для широкого загалу надається  інформація про діяльність бібліотеки в інформаційному куточку: оголошення про конкурси, масові заходи, вікторини тощо. Школярі села залюбки приходять сюди і вибирають собі книги, проводять ремонт книг, беруть участь в масових заходах. Під час канікул, у бібліотеці  заплановано багато цікавих заходів. Діти нашої бібліотеки приходять з друзями, які приїхали на літні канікули в гості до своїх бабусь та дідусів. Значна увага в роботі бібліотеки приділяється морально-правовому та патріотичному вихованню.

Сучасне оформлення бібліотеки - це дитячі малюнки, яскраво оформлені тематичні полиці, нетрадиційні книжкові виставки,  державні символи України, композиції, фото - виставки. В бібліотеці  малята можуть погратися іграшками та настільними іграми.

Сьогодні  прагнення бібліотеки  - бути новою, комп’ютеризованою, сучасною установою, яка надає інноваційні послуги.