Дніпропетровщина бібліотечна

Павлоградський район


 
КЗК "Вербківська сільська бібліотека" при виконкомі Вербківської сільської ради 

 
Історія бібліотека

Мабуть, кожна людина у світі вважає, що її місто або село, де вона народилася, є найкращим куточком на землі. Та це й зрозуміло, адже це місце єдине, неповторне і найгарніше: воно збагатило її своєю красою, знаннями, любов’ю, подарувало друзів. Тому кожна людина має знати історію своєї родини, історію місця, де вона народилася, історію своєї Батьківщини.

Історія бібліотеки, як і історія села, розвивалася ще з далеких років. В 1931 році Вербківська сільська бібліотека відкрила свої двері для читачів. На той час це був невеликий будиночок, в якому була одна невеличка кімната з пічним опаленням. Там, перші інтелігенти села, вчителі проводили бесіди з односельцями на безліч різноманітних тем,  давали уроки писемності. Книги до бібліотеки надходили з власних збережень односельчан.

Минали роки, цікавість людей до книги зростала, і фонд бібліотеки збільшувався. Книжковий фонд бібліотеки поповнювався уже з Дніпропетровського обласного бібколектора. Велику допомогу надавали працівники районної бібліотеки, проводились семінари, практичні заняття. 

На посаду бібліотекаря була призначена Дудула Ганна Семенівна. Вона уміло і з наполегливістю продовжувала започатковану  роботу, яку здійснював методичний відділ районної бібліотеки. Це і виїзди на тваринницькі ферми, польові стани, механізовані бригади з різноманітними заходами, де людям праці так необхідне було свіже повідомлення, новинки з надходження до книжкового фонду, інформація з усіх галузей знань. Згідно планів бібліотека разом з Будинком культури організовували масові заходи для жителів села. Це і посвячення в хлібороби, свято першої борозни, купальські зорі, різдвяні свята, проводи зими.  

Проходили роки, Ганна Семенівна вийшла на заслужений відпочинок.
Вербківську сільську бібліотеку очолила Клочко Лідія Трохимівна. Роботу Лідія Трохимівна любила, бібліотека у період її керівництва була  затишною і охайною. Читачі із задоволенням відвідували заходи, які організовувала Лідія Трохимівна. 

Бібліотека в новому приміщенні (приміщенні церкви) отримала дві просторі кімнати. В одній з кімнат обслуговувалися читачі, в другій кімнати розмістився читальний зал. Книжковий фонд поповнювався різноманітною літературою та на той час налічував 12 тисяч примірників. Люди знаходились в бібліотеці до самого закінчення робочого часу. Адже всім було цікаво послухати лекцію, обговорити прочитану книгу або фейлетон з газети, дочекатись вечірнього кіносеансу в клубі. 

В 2005 році сталося лихо - книжковий фонд бібліотеки було знищено пожежею. Клочко Лідія Трохимівна звільнилася за станом здоров’я.

У вересні 2006 року на посаду завідуючої  філії №10 - Вербківська сільська бібліотека Павлоградської РЦБС - прийшла Шеремет Олена Леонідівна. Велику підтримку та допомогу Вербківська сільська бібліотека отримала від Голови Вербківської сільської ради Петрова Сергія Анатолійовича: відремонтували орендоване приміщення, придбали стелажі під книжковий фонд, закупили столи та стільці для читального залу. Завдяки спільної праці сільського бібліотекаря та Вербківської сільської ради, бібліотека отримала нове життя. 

У листопаді 2007 року Вербківська сільська бібліотека відкрила свої двері для читачів. На базі сільської бібліотеки було створено дитячий клуб за інтересами «Непоседы», який виховує у малечі любов до читання, формує творчі здібності,  розвиває у дітей винахідливість та інтерес до творчості.

В 2008 році Вербківська сільська рада надала кошти, за які було придбано 443 книги. Читачі із задоволенням відвідували бібліотеку, так як тут було затишно і приємно спілкуватися один з одним, з бібліотекарем. Була налагоджена робота із працівниками будинку культури, Центром позашкільної освіти, школою.

У 2011 році сільська бібліотека прийняла участь у конкурсі «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» у рамках програми «Бібліоміст» для українських публічних бібліотек. Завдяки цьому наша книгозбірня обладнана комп’ютерною, офісною технікою. За рахунок сільської ради у 2011 році мешканці села отримували безкоштовний доступ до мережі Інтернет. 

Групи користувачів різного віку через Інтернет в бібліотеці отримують інформацію, спілкуються в он-лайн режимі, грають в ігри, пізнають світ.


Сучасність бібліотеки

На сьогоднішній день бібліотека намагається розвивати і підтримувати у читачів інтерес до книг за допомогою різних форм роботи: конкурсів, вікторин, книжкових виставок, літературних вечорів та ін.

З січня 2016 року Вербківська сільська бібліотека входить у склад Вербківської  об’єднаної громади. На сьогодні Вербківська сільська бібліотека нараховує майже 2555 примірників книг, а також різноманітні періодичні видання. Послугами бібліотеки користуються 505 жителів села, в тому числі: молодь, діти, студенти, ветерани війни і праці, пенсіонери.  Депутати сільської ради винесли рішення щодо фінансової допомоги функціонування бібліотеки: придбання книг,  придбання додаткової техніки та меблів.