Межівський район


 
Сілький комунальний заклад культури "Українська бібліотека" 

 

Історія бібліотеки


Книги завжди являлися невід’ємною частиною культурного життя населення, особливо сільської місцевості. Колись в нашій місцевості любителі книг могли їх отримати у так званій хаті – читальні, саме її можна вважати першою бібліотекою.

         В 1955–му році у селі Українка було збудовано клуб, в якому була розміщена і бібліотека. Очолювала її тоді Тавокіна Валентина Петрівна.

Потім, у 1962-му році на зміну їй прийшла Кривонос Марія Володимирівна.

З 1973-го по 1975 бібліотекарем працювала Ярміш Любов Кузьмівна.

 У 1975 бібліотекою завідує Зражевська Лариса Миколаївна. Та не довго довелося тут працювати і цій жінці.  Вже через рік роботи у бібліотеці вона покидає Українську бібліотеку.

          06.01. 1977 року Лариса Миколаївна передає управління бібліотекою Вороновій Тетяні Яківні. Саме вона зробила найбільший внесок у розвиток Української бібліотеки – філії №25. Тетяна Яківна присвятила 34 роки своїй улюбленій бібліотечній справі. Тетяна Яківна брала участь у всіх культурних заходах села, пропагувала читання книг у селі.

         У вересні 2009-го українська бібліотека – філія №25 стає сільським комунальним закладом культури «Українська бібліотека». 

         А в січні 2010-го року бібліотеку переводять до опалювального приміщення Української середньої загальноосвітньої школи, де вона знаходиться і по нинішній час.

Після виходу Тетяни Яківни на пенсію директором Української бібліотеки стає Карчмарчук Юлія Петрівна -  12 березня 2010-го року. З грудня 2012 року очолює бібліотеку Ступа Ірина Вікторівна.
Сучасність бібліотеки


         СКЗК «Українська  бібліотека» обслуговує чотири села: Українку, Славне, Новолозуватівку, Ленінське та хутір Веселий. Вона обслуговує 300 читачів. До послуг жителів громади бібліотека пропонує тематичні папки: «Українська символіка», «Письменники та поети рідного краю», «Цікаве рукоділля» та інші, з яких вони можуть отримати багато корисної інформації.

Бібліотека співпрацює зі школою. Для читачів проводиться дуже багато різноманітних цікавих заходів: ігри, вікторини, конкурси, подорожі та ін.

При бібліотеці працює клуб за інтересами «Веселкове мереживо». Направленням клубу є бісероплетіння. Членами клубу на сьогодні є 12 дітей та молоді. На засіданнях клубу вони мають змогу поспілкуватися, обмінюватися досвідом, читати відповідну літературу, отримувати рекомендації та поради.

         Дуже подобається молодим людям створювати з бісеру різноманітні вироби: прикраси, композиції, дерева, картини та інші гарні речі. Та і як не закохатися у різноманіття «веселкових» намистинок, які радують око, пробуджують фантазію, виховують волю та терплячість, дарують естетичне задоволення.

         Кожна людина, завітавши до нашої бібліотеки, може відпочити, доторкнутися до духовності, цікаво та з користю провести час!