Дніпропетровщина бібліотечна

Межівський район


 
Сільський комунальний заклад культури "Новопідгороднянська сільська бібліотека" 

 

Історія бібліотеки


         Новопідгороднянська сільська бібліотека була заснована в 1955 році і знаходилася в приміщенні будинку культури до 2005 року. На той час її фонд складав більше 11 тисяч книг та брошур з різних галузей знань. З 1955 по 1965 роки завідуючою бібліотеки була Мущир Т.М., а з 1965 по 1986 рік – Треодіал Н.С. Приміщення займало дві кімнати на другому поверсі Будинку культури (абонемент і читальний зал на 16 місць). Після капітального ремонту клубу, в 1979 році, правління колгоспу "13-річчя Жовтня" виділило іще одну кімнату (до 2005 року – це була дитяча бібліотека).

       

         В 70-х роках значно покращилась матеріальна база бібліотеки, сільська рада виділила кошти для придбання телевізора, читальних столів, нових, сучасних стелажів, стільців. За рахунок колгоспних коштів бібліотека отримувала понад 30 назв періодичних видань.





Сучасність бібліотеки


З 2005 року бібліотека знаходиться в приміщенні Новопідгороднянського ФАПу. Її площа становить 64м2(читальний зал і книгосховище). З 1986 року директором бібліотеки працює Туєва Ірина Василівна.  Фонд бібліотеки складає 8626 примірників.      

Тісна співпраця зі школою, будинком культури, дитячим садком та органами місцевого самоврядування дає позитивні результати: якісні творчі зустрічі та вечори; покращується відвідування бібліотеки; стимулює бібліотекаря до нових творчих методів роботи з читачами.

         Крокуючи в ногу з часом бібліотека активно впроваджує в свою роботу нові інноваційні форми і методи бібліотечного обслуговування: оперативне забезпечення повною інформацією; забезпечення високого рівня організацій виховного процесу дітей та школярів через морально - правове, художньо – естетичне, екологічне виховання; виховання в читачів інформаційної культури, любові до книги, розвиток пізнавальних інтересів і здібностей.

          У бібліотеці розроблені інформаційні бюлетені до знаменитих дат, рекомендаційні списки літератури, якими користуються учні, студенти, та читачі різних професій.

          Користуються популярністю у читачів цікаві книжкові виставки: «Українські символи та обереги», «Професії, які ми обираємо», «Україна моя, ти одна, як життя» та ін.

При бібліотеці працює любительське об´єднання «Вертеп» учасниками його є і діти і дорослі. На районному конкурсі «Зимова круговерть» учасники «Вертепу» зайняли призове місце.  

          Особливу увагу приділяємо патріотичному вихованню молоді. До 70-річчя визволення Межівського району від німецько-фашистських загарбників, бібліотека прийняла участь разом з будинком культури, школою, дитячим садком, та сільською радою у заходах, присвячених цій даті: мітингах, уроках патріотичного виховання, прес - оглядах, вікторинах.

         Для юнацтва та молоді були проведені вечори до Дня Святого Валентина «Мелодія двох сердець», конкурс «Кращий читач року».  Для учнів середнього та молодшого шкільного віку – екологічні екскурсії рідним краєм, свято до Міжнародного дня захисту дітей, вікторини до Дня Конституції та Дня української писемності і мови.

         Для наймолодших читачів – дитячого садка «Сонечко» - подорож у веселу країну «Казка», конкурси, вікторини до державних та релігійних свят, таких, як 8 Березня, Великдень, Міжнародний день захисту дітей та ін.

          Бібліотека та її постійні читачі беруть активну участь у громадському житті села, району та в усіх творчих заходах, що проводить школа, будинок культури та сільська рада.