Дніпропетровщина бібліотечна

Межівський район


 
Сільський комунальний заклад культури "Новопавлівська бібліотека №2" 

 

Історія бібліотеки


Новопавлівська (Підгороднянська) приклубна бібліотека була відкрита в 1956 році. З тих пір змінилося багато: виріс книжковий фонд, змінювалися приміщення, напрямки роботи, все, крім головного – традиції читаючого села.

         Бібліотека завжди відігравала значну роль в сільському житті, ставши скарбницею людських знань. Адже саме з книги, черпаємо ми життєву силу, енергію, підвищуємо рівень знань, ерудицію, культуру.

         Новопавлівська бібліотека завжди була однією з кращих в районі. В цьому величезна заслуга бібліотекарів, які вносили певний вклад в бібліотечну справу культурно-освітнього закладу: Момот Тамара Данилівна, Іваненко Олена Іванівна, Буз Ніна Захарівна (працювала з 1969 по 1974 р.), Рубан Антоніна Григорівна (працювала з 1974 по 1976 р.), Діденко Любов Іванівна (працює з 1976 р.)

               В 1977 році Підгороднянська бібліотека, в зв’язку з централізацією масових бібліотек, перейменовується в Новопавлівську бібліотеку-філію №17.

           СКЗК «Новопавлівська бібліотека №2» підпорядкована Новопавлівській сільській раді. Директор бібліотеки Діденко Л.І. обслуговує жителів сіл Новопавлівка («Україна»), Чугуєве.

 утвердженню позитивного іміджу бібліотеки.




Сучасність бібліотеки


Сьогодні бібліотека – освітній та культурний заклад з книжковим фондом 8227 примірників, з них книг - 6895, брошур - 1332. Бібліотека забезпечує   інформаційні та культурні потреби 500 користувачів.    Книжкові виставки, як один з основних напрямків бібліотечно-інформаційної діяльності – візитна картка бібліотеки. Вони забезпечують максимальний доступ до бібліотечних зібрань, несуть інформаційне та естетичне навантаження.

         В інформуванні користувачів допомагають різноманітні папки-досьє, порт фоліо, тематичні папки на актуальні теми, які значно доповнюють бібліотечний фонд.    

         Новопавлівська бібліотека №2 є інформаційним центром громади; центром краєзнавства; центром доступу до Інтернет та комп’ютерної грамотності; дозвіллєвим центром. До уваги користувачів – цікаві матеріали з історії рідного краю, твори місцевих письменників, документи та фотографії. Бібліотека активно втілює нові форми роботи, працює із закладами освіти, культури, місцевими органами влади, спонсорами.

          Щоб залишатися сьогодні цікавими, привабливими і потрібними для громади, бібліотека намагається урізноманітнювати свої послуги. СКЗК «Новопавлівська бібліотека №2» стала переможцем другого раунду програми «Бібліоміст» і отримала два комп’ютера, принтер, сканер, веб-камери, мікрофони, навушники, набори обладнання для створення локальної мережі та підключення до Інтернету. Сучасні інформаційні технології прийшли у бібліотеку, бо це вимога часу. Безкоштовний доступ до мережі Інтернет - це нові можливості якісного інформаційного обслуговування користувачів. У першу чергу таку можливість отримали соціально-незахищені верстви населення, безробітні, люди з обмеженими фізичними можливостями, студенти, учні, пенсіонери. Спілкування в соціальних мережах таких як «Однокласники» та “Вконтакті” потрібні як дітям так і дорослим, для розкриття свого внутрішнього світу, воно допомагає знайти багато друзів, однодумців, партнерів по бізнесу і т.п.  Бібліотекар допомагає користувачам зареєструватися і зробити перші кроки в новий глобальний світ.     

         Завдяки вільному доступу до мережі   Інтернет, директор бібліотеки    змогла відшукати нашого земляка, Бобенчика Йосипа Дем’яновича -    Заслуженого Художника Росії,   який виїхав із  села 50 років тому, та запросити його на зустріч у рідне село у стінах бібліотеки. Ця зустріч відбулася, і користувачі за допомогою комп’ютерної техніки познайомилися з картинами цього талановитого художника, виставки якого проводилися у багатьох країнах світу.               

         У бібліотеці проведена мультимедійна презентація книги поетів межівської сторони «Садки зелені квітнуть навесні». Шанувальники поетичного слова с. Новопавлівки мали змогу познайомитися з місцевими поетесами Лідією Сотник та Валентиною Давиденко, які презентували свої твори, надруковані у цій чудовій збірочці.            При бібліотеці активно працює літературна вітальня, де проводяться презентації книг, зустрічі із видатними постатями села, літературні години присвячені поетам-землякам, години поезії. 

          Великою популярністю користується міні-салон «Творча вітальня» в якому періодично демонструються витвори мистецтва сільських народних майстрів – це вишивки, вироби із бісеру, різні поробки із паперу, дерева, кісток риби, круп та інших матеріалів.

          Особливою популярністю у читачів користується видавнича продукція бібліотеки: про інноваційний досвід роботи; історію та видатних людей села; рекламна продукція; сценарії масових заходів.    

Створення Інтернет – центру значно збільшило в бібліотеці кількість відвідувачів, підняло на якісно-новий рівень.