Межівський район


 
Сільський комунальний заклад культури "Новопавлівська бібліотека" 

 
Історія бібліотеки


Новопавлівська сільська бібліотека заснована в 1967 році. До цього часу в селі була хата-читальня.
В 1967 році в нашому селі побудували новий гарний будинок культури. І в цьому затишному приміщенні розмістилася і бібліотека.

Працювала тоді завідуючою бібліотекою Гаценко Ніна Дмитрівна, а бібліотекарем разом з нею працювала Стрільцова Галина Федорівна.

         З 1967 по 1972 рік бібліотека була підпорядкована місцевому колгоспу «Росія». В 1972 році бібліотеку було передано в підпорядкування сільської ради.
З 1972 року по 1994 рік завідуючою бібліотеки працює Рубан Антоніна Григорівна, а допомагає їй Шпак Ніна Миколаївна.

         З 1994 року і по сьогодні завідуючою бібліотеки працює Шпак Ніна Миколаївна.
Всі ці роки бібліотека тісно співпрацює з школою, місцевою владою, будинком культури.
Фонд бібліотеки становить 17000 екземплярів книг та брошур. На сьогодні вона має 650 постійних користувачів.

На даний момент бібліотека стала центром духовності села, невичерпним джерелом –знань, берегинею звичаїв та традицій рідного краю.

Поєднуючи традиційні та інноваційні форми роботи бібліотекар постійно працює над тим, щоб заохочувати до читання якомога більше користувачів, зацікавити книгою, формувати особистість молоді.
Сучасність бібліотеки

 Сьогодні в бібліотеці затишно, радують зір оформлені тематичні книжкові виставки: «Дніпропетровщина моя – перлина України», «Україно! Ніжність лебедина, богом одарована земля», «Барви рідного краю, «На хвилину зупинись, нові книги подивись».

         Бібліотека регулярно інформує користувачів про надходження нової літератури, надає інформаційні довідки. Бібліотекар надає максимальну допомогу учням школи, студентам у підборі літератури для написання рефератів, курсових робіт, творів, може підібрати матеріали для проведення тематичних вечорів, різних конкурсів та вікторин. В нашому селі є традиція: у вересні святкувати всією громадою день народження села. На основі, зібраних за довгі роки роботи бібліотеки, матеріалів кожне святкування відкриває для молоді нову сторінку історії рідного села, що дає можливість виховувати у молоді почуття патріотизму та викликає гордість за те, що вона може додати до багатої історії і свій вагомий внесок.