Дніпропетровщина бібліотечна

Межівський район


 
Сільський комунальний заклад культури "Іванівська бібліотека" 

 
Історія бібліотеки

На території Іванівської сільської ради бібліотечне обслуговування здійснює СКЗК «Іванівська бібліотека».

Книжковий фонд СКЗК «Іванівська бібліотека» на 01.01.2014 року складає 13429 прим. документів. З них книг - 12035, брошур – 1394. В бібліотеці є комп’ютер (придбано за кошти спонсора).

Директор СКЗК «Іванівська бібліотека» Попцова Л.Ф. отримує 0,75 посадового окладу. Приміщення бібліотеки знаходяться на праві оперативного управління.  Бібліотека не опалюється.

         При Іванівській бібліотеці працює клуб за інтересами «Берегиня», учасниками якого є активні жителі Іванівської громади. Учасники клубу займаються вивченням історії краю, матеріалів про видатних людей села, допомагають збирати експонати для музею. 

         Лариса Федорівна зібрала та систематизувала велику кількість експонатів для місцевого краєзнавчого музею, упорядкувала їх. Бібліотекар проводить екскурсії з метою популяризації відомостей про історію села та його видатних людей. 

         Бібліотекар працює творчо, організовує та проводить цікаві заходи для дітей та дорослих.



Сучасність бібліотеки

Іванівська бібліотека є центром краєзнавства, посередником між жителями села та місцевою владою. Бібліотекар зібрала та систематизувала велику кількість експонатів для місцевого краєзнавчого музею, популяризує  відомості про історію села та його видатних людей.

Директор СКЗК «Іванівська бібліотека» працює творчо, виконує завдання районного методичного центру, презентує довід роботи бібліотеки на районних семінарах бібліотечних працівників. При  бібліотеці працює клуб за інтересами «Берегиня». Це територія для творчих зустрічей, місце для спілкування та навчання. 

Книжковий фонд СКЗК «Зорянська бібліотека» складає 13434 прим. документів (книг – 12040, брошур – 1394). На 01.06.2014 року до Іванівської бібліотеки надійшло 5 примірників книг на суму 256.00 грн.  Всі книги до бібліотеки надійшли з Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія згідно «Програми розвитку української мови».

Іванівська бібліотека обслуговує 500 користувачів. З них дітей – 125. Документовидача у 2013 році склала 10020 примірників видань;  Відвідування – 3600.  На 01.06.2014 року читачів – 252; документовидач – 5012; відвідування – 1725.

Іванівська бібліотека – це центр спілкування, місце збереження традицій, оберіг національної історії. Вона постійно дбає про підвищення престижу та ролі бібліотеки в житті села, впроваджує нові форми роботи. Основний напрямок роботи – краєзнавство. Бібліотека, збираючи та акумулюючи документи з історії краю стала центром краєзнавства регіону. Робота спрямована на відродження духовності, історичної пам’яті, поваги до земляків, відновлення дійсної історії краю. На базі бібліотеки створено краєзнавчий музей, завданням якого є: дослідження історичних матеріалів бойових дій періоду 1941-1945 років на території села, голодомору 1932-1933 років, систематичне поширення знань про рідний край. Біля стендів: «Іванівка в роки Великої Вітчизняної війни», «Ехо Афганістану», «Захисник Вітчизни» проводяться патріотичні заняття з учнями школи та молоддю. Стало традицією в бібліотеці проводити зустрічі з ветеранами війни, воїнами інтернаціоналістами, свідками голодомору, людьми похилого віку, народними умільцями, поетами. Тут діє клуб за інтересами «Берегиня». У бібліотеці проводяться тематичні вечори, народні та родинні свята. На ці заходи збирається багато односельців, а музей поповнюється безцінними краєзнавчими матеріалами, фотографіями, експонатами. На заходах читачі декламують вірші, співають пісні, а присутні згадують своє минуле, спілкуються між собою. 

     Знайомство з книгою починається з дитинства. Тож юні читачі бібліотеки набувають знань, як з книги так і у процесі спілкування, відпочинку, розважальної та ігрової діяльності. В бібліотеці створено дитячий куточок з іграшками, дитячими журналами «Малятко», «Пізнайко» та ін.

   Для дітей традиційно проводиться тиждень дитячої книги, бібліотечні урок. В бібліотеці проводяться ігри, змагання: «Чарівний світ казок», «Пан – Коцький» та ін., театр на столі «Кайдашева сім’я», «Українське весілля», «Українські вечорниці» театралізовані вистави та багато інших цікавих заходів. Для молоді проводяться вечори - портрети молодого сучасника: «Будь вірним своїй Україні»; патріотичні уроки: «Щоб звуки козацького маршу солдати несли у серцях»/До дня Української Армії/, «Щодня і щомиті витримуєш біль»/ Воїни-інтернаціоналісти /розмова-діалог «Крила міцніють у польоті» /До дня молоді, розповідь про молодих і успішних. В бібліотеці оформлені книжкові виставки, куточки, перегляди літератури. Куточок молодіжних дискусій: «Міркуємо. Сумніваємось. Пропонуємо», Куточок профорієнтації: «У юності багато перспектив», Виставка історичних ювілеїв: «Бентежний світ історії», Перегляди: «Не вмирає душа наша, не вмирає воля» /До дня Незалежності України/, «Очима болю і вустами гніву» /До ювілею визволення Дніпропетровської області, та багато іншого. 

За спонсорські кошти (Храпач О.М.) бібліотека одержала комп’ютер. який став помічником в роботі бібліотеки. А діти молодшого віку з задоволенням переглядають казки. Бібліотекарем ведеться робота по систематизації матеріалів краєзнавчої тематики у збірники: «Збережемо пам'ять про подвиг», «І сива Вовча дивувалась, сльозами вмивалась» (післявоєнна відбудова села), «Легенди рідного краю», «Життя видатних людей краю» та ін.  Бібліотека тісно співпрацює з органами місцевого самоврядування, школою, будинком культури. За сприяння сільського голови Яременка В.А., за бюджетні кошти для бібліотеки було придбано килимові доріжки. Бібліотека стала привабливою, гарною. Вона є відкритим домом для всіх тих, кому потрібна книга, психологічна розгрузка і навіть ліки.

Попцова Л.Ф. підтримує ініціативи Іванівської сільської ради і сама бере активну участь у житті села, його розбудові.