Дніпропетровщина бібліотечна

Межівський район


 
Сільський комунальний заклад культури "Вознесенська бібліотека" 

 

Історія бібліотеки


Перша бібліотека в с. Вознесенське була на пагорбі в старій хатині – бібліотекарем був Гайдук Іван Аксіонович по 1956р. З 1976-1990рр. збудовано в центрі села новий клуб і туди переходить бібліотека, бібліотекарем працює Свистун Ганна Яківна.

         З 2006 року завідуючою бібліотекою працює Толоченко Світлана Володимирівна.

Коли ваш шлях лежить через село Вознесенка, то ласкаво запрошуємо Вас, завітати на вулицю Садову, 33. За цією адресою серед парку, в колишній будівлі школи, знаходиться бібліотека – осередок культури, спілкування, читацьких диспутів. Наша бібліотека має дві кімнати, шість читацьких місць, книжковий фонд складає 4045 прим., з них книг 3817, брошур 228. 

СКЗК «Вознесенська бібліотека» підпорядкована Межівській селищній раді.   Люди, які проживають в селі досить талановиті і доброзичливі, тому вони залюбки приносять до бібліотеки свої вироби і діляться своєю майстерністю. Нещодавно відбулася презентація виробів в’язаних гачком і проведено майстер-клас Тарасовою Ольгою. А жителька села Свистун Ганна Яківна представляла свої вироби з вишивання і ділилася секретами майстерності вишивки ікон.

         Молодь  села також є читачами  Вознесенської бібліотеки. Бровко Аня і Яцюк Альона дуже добре малюють і виставка їхніх малюнків прикрашають бібліотеку. В бібліотеці є куточок для малечі, коли вони разом з мамами приходять до бібліотеки, то їм є чим зайнятися, адже в їхньому куточку є іграшки, пазли, ігри і дитячі книжечки.

         Вознесенська бібліотека до ювілейних дат проводить творчі заходи, зустрічі, обговорення книг та ін. Завідуюча бібліотекою Світлана Володимирівна рада відвідувачам і працює для них. В бібліотеці кожен житель села завжди знайде допомогу і пораду, адже це єдиний осередок культури і спілкування, який залишився в селі. Вознесенська бібліотека знаходяться на праві оперативного управління. Бібліотека не опалюється.

 


Сучасність бібліотеки

Возесенська бібліотека – це багатофункціональний заклад, головною метою якого є забезпечення найрізноманітніших інформаційних і дозвільних запитів користувачів. Бібліотека організовує проведення тематичних вечорів, презентації книг, усних журналів, обговорення книг, різноманітних виставок, святкування свята Перемоги, дня села, зимових свят.

При бібліотеці діє інформаційний центр, тематичні виставки і полиці, що організовуються в бібліотеці та сприяють гармонійному і всебічному розвитку особистості. Екскурсії до бібліотеки користуються успіхом не тільки у дітей, а й у дорослих.

          Справжні дива творяться рученятами читачів Вознесенської бібліотеки, у кожного з читачів є своє захоплення. Діти старшого віку захоплюються квілінгом. Кількість охочих навчитися чарівному квілінгу все збільшується, адже за допомогою кольорової смужки з’являється чарівна краса виробу – це і квіти, вазони, метелики і великі панно.

         Виконання таких завдань розвиває просторові уявлення, фантазію, відкриває шлях до цікавої творчої діяльності. Виховання любові до книги, бережливого ставлення до неї, інтересу до читання стало основною метою бібліотеки.

         Поєднуючи традиційні та інноваційні форми роботи бібліотекар працює над тим, щоб заохочувати до читання якомога більше користувачів, зацікавити книгою, формувати особистість молоді.

         Великою популярністю в бібліотеці користуються масові заходи, адже вони зближують відвідувачів дають спільне підґрунтя для розвитку справи, обміну думками, вони є рушійною сило для одержання естетичної насолоди і підтримки. Підтримуючи державну Програму розвитку і функціонування української мови, бібліотека організувала книжкову виставку «Мова солов’їна».  

         До 200-річчя Великого Кобзаря було проведено тематичний вечір «Тарасові шляхи». В Вознесенській бібліотеці з великою пошаною ставляться до християнських свят, адже щоб жити повноцінно сьогодні – потрібно знати своє минуле.

         Робота бібліотеки спрямована на створення образу теплого, затишного дому, де прислухаються до побажань та думок різних вікових і соціальних груп. Бібліотекар виконує запити кожного читача бібліотеки, об’єднує  односельців в дружну спільну, творчу родину, яка зветься «Читачі Вознесенської бібліотеки».