Межівський район


 
Сільський комунальний заклад культури "Веселівська бібліотека" 

 

Історія бібліотеки


Виникнення села Веселе офіціально прийнято вважати 1888 рік. В селі відкривається церква. Почалося масове переселення людей з сіл Іванівки та Новопавлівки. Відкривається церковно-приходська школа з чотирикласним навчанням. Вперше була відкрита і хата-читальня. Але офіціально Веселівська сільська бібліотека свій відлік почала з 1956 року, коли комсомольці села  з допомогою колгоспу закінчили будівництво сільського клубу. В приміщенні клубу була невеличка кімната де розмістилася бібліотека. Одним із перших бібліотекарів був Горобець Микола Миронович. Він розповідав, що фонд бібліотеки складав 150-200 книг.  Всі книги зберігалися в дерев’яному сундуці, який був оббитий залізом і закривався на величезний замок. В подальшому в Веселівській бібліотеці працювали: Заєць Валентина Михайлівна, Путій Олександр Серафимович. Багато років пропрацювала  Линник Антоніна Яківна.  Декілька разів змінювалися приміщення бібліотеки.

     
Сучасність бібліотеки


Зараз бібліотека знаходиться в колишньому приміщенні будинку побуту. В бібліотеці по-домашньому затишно. Зроблено косметичний ремонт.  Фонд налічує  7644 примірників видань. До послуг читачів алфавітний каталог, систематична картотека статей, краєзнавча картотека, постійно діючі книжкові виставки. Оформлено ряд тематичних папок, в яких зберігається та постійно накопичується інформація з цікавими добірками: «Славетні імена», «Звичаї та традиції українського народу», «Шкідливі звички», «Легенди рідного краю», «Ліки навколо нас», «Наркоманія-знак біди», «Екологія і ми», «Афганістан не відпускає», «Ціна Перемоги», «Розсекречена пам’ять» та інші.  Надається інформація на різні теми та запити. Проводяться бесіди, вікторини, краєзнавчі години, які сприяють гармонійному і всебічному розвиткові особистості. Читачі приймають участь у творчих заходах, які проводить районна бібліотека.  

         Тільки у нас! Можна  стати читачем від першого року свого життя відвідувати бібліотеку всією родиною, збагатити своє уміння та навички у сфері   мовлення, читання, поведінки, тощо.   Підвищити рівень навчання та самоосвіти, цікаво провести дозвілля.          

Протягом року в бібліотеці до  знаменних та пам’ятних дат презентуються книжкові виставки та тематичні  полички, проводяться  екскурсії до бібліотеки.       Бібліотека тісно співпрацює з Веселівською СЗШ, сільською радою, будинком культури та дитячим садочком «Вишенька».

          При бібліотеці діє любительське об’єднання  «Берегиня», яке об’єднало людей дійсно творчих та талановитих, які плекають народні традиції і збирають у своєму колі однодумців.

 Бібліотека покликана виконувати головне завдання сучасності – творення людини доброї, діяльної, багатої душевною красою.  Тож, запрошуємо усіх охочих  до бібліотеки, з нами буде весело, пізнавально і цікаво. 

Читайте,  хай не буде жодного дня, коли б Ви не прочитали хоч однієї сторінки з нової книги. Пам’ятайте, слова з «Повісті минулих літ», що книги – плоди мудрості, джерело мудрості, світло мудрості. Вчіться у героїв книжок любити нашу землю, її мову, мистецтво. Мандруйте рідною країною, пізнавайте себе і людей, знайомтеся з подіями, які відбувалися у давнину, заглядайте у майбутнє.