Межівський район


 
Межівська районна бібліотека для дітей 

 

Історія бібліотеки


У невеликому мальовничому селищі Межова є багато затишних, привабливих місць для відпочинку. Одне з них –бібліотека для дітей, яка знаходиться в центрі селища і добре знайома не одному поколінню його жителів.

     Межівська бібліотека для дітей -  заснована в 1950 році. За час існування в бібліотеці сформовано фонд дитячої літератури, що налічує понад  - 25678 тис. примірників книг, брошур, періодичних видань. Щорічно бібліотеку відвідують понад  2100 користувачів. Штат бібліотеки  4 чол.   

Сюди залюбки йдуть діти, батьки, вчителі. Колишні юні читачі сьогодні приходять до бібліотеки зі своїми  дітьми, бо той, хто виріс у книгозбірні, зріднився з нею на все життя.

      Бібліотека для дітей – це інформаційний, культурно-просвітницький заклад, що забезпечує право вільного доступу до інформації, сприяє задоволенню культурних, освітніх, інформаційних потреб різних категорій користувачів, духовному розвитку особистості.

      В бібліотеці для дітей, для всіх категорій користувачів проводяться творчі заходи: для читачів молодшого шкільного віку до уваги  спектаклі лялькового клубу «Буратіно»;  для користувачів 5-7 класів -  «Поле чудес», «Щасливий випадок»; літературні  години; для користувачів 1-9 класів -  новорічні  вистави, презентації книг, зустрічі з видатними людьми краю та ін.

       Сучасність бібліотеки


 Протягом останнього десятиріччя в бібліотеці для дітей відбулися великі зміни.

     Зростає роль бібліотеки в організації дозвілля дітей. Робота на час шкільних канікул будується, як правило, за спеціальними планами.  Більшість заходів включають елементи театралізації, музичне оформлення. Використання бібліотекарями активних форм роботи спонукають дітей до розмірковування, творчості, розвивають навички емоційно-комунікативного спілкування.

           З 2011 року при Межівській районній  бібліотеці  для дітей працює Пункт публічного доступу до Інтернет, який  сьогодні виконує важливу місію - надання дітям вільного доступу до Інтернет - ресурсів. 

Дитячий Інтетнет-центр обладнаний  3-ма комп’ютерами, до послуг користувачів принтер,  сканер.  Також у наявності є веб-камери, що дають можливість нашим користувачам спілкуватися в Skype режимі.

        Фахівці бібліотеки допомагають швидко зорієнтуватися в інформаційному потоці, вибрати надійне джерело і отримати максимум достовірної інформації з необхідних питань.

В 2013 році послугами Пункту публічного доступу до Інтернет  скористалися 

Родзинкою всієї роботи Межівської бібліотеки для дітей  є її  Блог «БібліоЗнайки» http://mezhivskalibrary.wordpress.com/, створений в серпні 2013 року. За цей час  блог переглянули 306 разів. Це діти не лише нашої області, а й інших областей України. Про всі цікаві події Межівської бібліотеки для дітей можна дізнатися саме на цьому сайті.

      Послугами нашої бібліотеки користуються керівники дитячого читання: вихователі дитячих садочків, вчителі, методисти райвно, студенти.

      Працівники бібліотеки для дітей постійно перебувають у творчому пошуку, прагнуть створити належні умови для користувачів. Бібліотечні працівники постійно підвищують свій професійний рівень на обласних та районних семінарах.

     Дитяча бібліотека це місце,  де  на сторінках книг живуть казки, відбуваються захоплюючі пригоди, де кожен може  стати розумним і сучасним.   А ще, бібліотека це місце творчості: музичної, акторської, мистецької.  

      Районна бібліотека для дітей є організаційно-методичним центром для сільських бібліотек по обслуговуванню населення дитячого віку.

      Колектив працівників Межівської бібліотеки для дітей постійно перебуває у творчому пошуку, прагне створити умови для самореалізації користувачів, їхнього спілкування, поповнення інформаційних знань повноцінного проведення дозвілля.