Криничанський район


 
Українська сільська бібліотека 

 
Історія бібліотеки

Бібліотека… З давніх часів вона є скарбницею людських знань. Спілкування з книгою допомагає людині оволодіти певною сумою знань, засвоїти досвід попередніх поколінь, прилучає її до культурних надбань та цінностей  свого народу, його звичаїв та традицій.

    Українська сільська бібліотека знаходиться на території Української сільської ради, Криничанського району, Дніпропетровської області. Свою роботу наша бібліотека розпочала у 1959р. Це була  невеличка кімнатка  у червоному куточку колгоспу . В той час колгосп мав назву: колгосп імені ІХХ партз*їзду. Вона знаходилась на території бригадного двору. Сюди люди йшли на наряд, який роздавав голова колгоспу, і кожен, хто не був байдужий до книги, заходив до бібліотеки. Книг було дуже мало, але всі читали залюбки.

    Згодом, коли збудували колгоспну контору вже колгоспу ім Я. Свердлова, у 1963 році, бібліотеку перенесли в одну із її кімнат.

Село вже мало дві вулиці: вул. Шевченко і вул. Чапаєва і бібліотека знаходилась  в центрі  села, ближче до людей.  У 1970 році було збудовано будинок культури і бібліотеку розмістили там: у чудовій  світлій кімнаті другого поверху.

    За  роки  існування  бібліотеки  в  ній  працювали:   Сенищ В.І.,   Попова В.І., Ганчук І.І.,  Головій Т.В., Терещенко Н.М., Лешенок А.М., Гнесецька Н.М., Китаєва О.І.  З 1993 року в бібліотеці працюю я – Сідорова Г.М.

    Бібліотека обслуговує 500 користувачів з них майже 100 дітей. Книговидача –10000 примірників, відвідування – 2000, фонд бібліотеки становить майже 7000  тисяч книг для дорослих і дітей.

    Сьогодні складається нова національна інформаційна інфраструктура, і бібліотеки є невід*ємним її складником. Головна функція бібліотеки – зробити інформацію доступною. Бібліотека організовує книжкові виставки на різні актуальні теми,  проводить диспути, бесіди, обговорення  книг; для дітей – щорічні екскурсії до бібліотеки, де відбувається знайомство з бібліотекою маленьких першокласників, проводиться свято кгиги; бібліотека допомагає вчителям і вихователям при проведені масової роботи у школі і дитячому садку.

    На даний час сільські бібліотеки мало комплектуються новою сучасною літературою через мізерне фінансування, нема в бібліотеках компьютерів і доступу до мережі інтернету і все ж незважаючи на це ми, бібліотекарі, вишукуємо всі можливості щоб виконати всі запити наших котристувачів, а особливо самих наймолодших.

                                     Бібліотека. Тиша. Століття.
                                     Історія і тисячі імен.
                                     Тут зібрані думки, ідеї світу,
                                      Разом із мудрістю віків.


    Ось ці коротенькі рядки вміщують все, що можна сказати про бібліотеку.

    З 2012 року бібліотека має  комп’ютер, кольоровий принтер, Інтернет, електронну пошту.