Криничанський район


 
Преображенська сільська бібліотека 

 
Історія бібліотеки

         Преображенська сільська бібліотека розташована на території Преображенської сільської ради.

         Вперше бібліотеку було відкрито в селі Преображенка в 1950 році в приміщені фойє теперішнього клубу. Бібліотеку очолила Гекало Марія Іванівна. В бібліотеці було кілька десятків книг, які подарували  односельчани. В 1962 році Марія Іванівна передала фонд своїй сестрі Гекало Ользі Іванівні.

         В 1962 році до бібліотеки прийшла працювати спеціаліст Бабець Галина Василівна, яка працювала в цьому закладі культури до 1975 р. (вийшла на пенсію). Фонд на той час становив десь близько 5 тисяч примірників книг.

         1975 рік… Бібліотека поміняла своє помешкання. Ії перенесено в приміщення сільради і очолила її Олійник Людмила Митрофанівна. До бібліотеки стали надходити періодичні видання, регулярно поповнювати книжковий фонд. На той час було вже більше 8 тисяч книг, читачів було 550. (читачів).

         1982 рік… Бібліотека розташувалась в приміщенні медичної амбулаторії.
Бібліотекарем була Романчук Валентина Василівна, яка працювала в бібліотеці до 1986 року. А в 1986 році бібліотеку очолила Калакуц Тамара Миколаївна. І в цьому ж році було надано приміщення житлового будинку, де і знаходилась до 1995 року. А в 1995 році бібліотека поселилась в приміщені місцевої медичної амбулаторії де і знаходиться до сьогодні.

         Зараз в бібліотеці нараховується близько 11 тисяч примірників книг, читають книги 500 читачів.  Бібліотека обслуговує шість населених пунктів, в яких проживає 750 чоловік. Бібліотека координує свою роботу спільно зі школою,  сільрадою, радою ветеранів, дитячим садком. А в 2012 році Преображенська сільська бібліотека отримала просторі теплі кімнати для зручної роботи з користувачами.