Криничанський район


 
Кудашівська сільська бібліотека 

 
Історія бібліотеки

       В довоєнний час в селі Кудашівка функціонувало дві хати-читальні. Одна хата-читальня була від сільгосптехніки.  Друга – від районного відділу культури, яка знаходилась в приміщенні колишнього сільського будинку культури. Працювала в той час в цій читальні Шкаран Антоніна Тимофіївна.

       В 1945 році за ініціативою сільського голови Неглядова Якова Никифоровича та місцевої сільської громади була заснована перша в селі бібліотека. Комсомольці та піонери обходили двори сільських жителів з проханням по можливості подарувати в фонд сільської бібліотеки книги, журнали для спільної справи. Зібрано було 112 примірників.

       Кімнату для бібліотеки виділили в приміщені сільської ради. Очолила бібліотеку Ратушна Олександра Григорівна, потім на цій посаді її замінила Прокопенко Фаїна Павлівна.

 З 1957 року завідуючою бібліотекою почала працювати Дерев’янко Надія Сергіївна, яка й пропрацювала до 1984 року й пішла на заслужений відпочинок.

    У 1962 році в селі було збудовано нове приміщення сільського будинку культури. В 1963 році другий поверх будинку культури відведено для сільської бібліотеки, де вона знаходиться і на сьогоднішній день.    

  З 1979 року в бібліотеку прийнято Сидорюк Надію Петрівну, яка очолювала бібліотеку до 2004 року. Довгий час бібліотека була однією з найкращих в районі, неодноразово носила звання ,,Бібліотека відмінної роботи”.

        З 2004 року завідуючою бібліотеки призначено Анацьку Вікторію Андріївну, яка й працює на даний час.