Криничанський район


 
Затишнянська сільська бібліотека 

 

 

Історія бібліотеки

         Офіційно, Затишнянська бібліотека була відкрита в 1959 році. Із фонду Гуляйпільської бібліотеки до фонду Затишнянської було передано близько 600-800 екземплярів книг. Першим бібліотекарем новоствореної бібліотеки була Тимошенко Ольга Петрівна. А її постійними читачами стали близько 180 чоловік.
 
          Пізніше, в 70-х роках, коли фонд бібліотеки помітно зріс, частину його було передано до філіалів, які відкрилися в селах Гранітному і Луговому.
 
          На жаль, в зв’язку зі зменшенням жителів у цих селах, філіали було закрито, а їх фонди, вже досить  застарілі, знову потрапили до Затишнянської сільської бібліотеки.
 
          До 1985 року бібліотека розміщувалася в одній з частин житлового будинку і складалася з двох кімнат. Книги розміщувалися на дерев’яних стелажах. Бібліотека була власністю радгоспу, він і займався поповненням її фонду. Тому в бібліотеці було багато дубльованих видань.
 
         Після Тимошенко Ольги Петрівни, в бібліотеці працювали: Білянська Людмила Костянтинівна, Шаповал Надія Анатолівна, Ярова Галина Андріївна.
 
         В 1985 році, коли в бібліотеці працювала Ярова Г.А. в бібліотеку було перевезено до  збудованого новенького будинку культури.
 
         Це була простора, в 96м.кв., кімната світла з великими вікнами, на другому поверсі. Бібліотека опалювалася від центральної котельні. 
 
         З жовтня 1996 року, коли розвал був у повному розпалі, було повністю припинено опалювання БК і почали активно руйнуватися стіни і протікати дах. 
 
         Звичайно, за цей період було пошкоджено дуже багато книг.
 
         В 2003 році, в лютому місяці, головою сільської ради став Бугай О.В. Ним вже було виділено під бібліотеку невелику кімнату в приміщенні сільської ради.
 
До неї помістилося до 2000 екземплярів книг, а в фонді бібліотеки налічувалося на той час більше 14 000 екземплярів. Інші ж книги залишилися в БК.
 
  Перед Новим, 2004 роком, нарешті, всі книги вже було перенесено до сухого, опалювального приміщення .
 
         На даний момент бібліотека розташована в двох кімнатах. В більшій, де розташована література для дорослих своїми силами було зроблено ремонт. Дитяча література розміщена в іншій.
 
         В 1985 році очолила бібліотеку Черноіванова Людмила Григорівна.
 
За час її роботи Затишнянська бібліотека була одна із кращих в районі.
 
         З 2008 року бібліотеку очолила енергійна активна  Наталія Олексіївна Бугай.