Дніпропетровщина бібліотечна

Магдалинівський район


 
Чернечинська бібліотека-філіал 

 

Історія бібліотеки


В 1960 -1962 р. р. в с. Чернеччина було побудовано новий будинок культури на 500 місць з бібліотекою та кімнатами для художньої самодіяльності. Саме в це світле нове  приміщення і перебралася згодом сільська бібліотека.

Завідуюча Чернеччинською сільською бібліотекою писала в газеті «Шляхом Леніна» від 13.07.1967 р.: «Кожен із стариків скаже, що це не та бібліотека, яка була колись в напіврозваленому приміщенні. Якщо в довоєнні роки в бібліотеці налічувалося 1325 екземплярів книг, то в 1967 році – 7357 екземплярів. Книжковий фонд зріс за 1967 рік на 685 нових книг.» 

В 1977 році в сільській бібліотеці налічувалося 1270 читачів, книговидача становила 20592 примірника за рік. Завідуючою на той час була Глиняна Марфа Йосипівна.

На початку 80 – х років минулого століття бібліотеку стала очолювати Мурчич Ольга Іванівна, а бібліотекарем працювала Шумейко Любов Їгорівна. Фонд бібліотеки налічував 9503 екземпляри книг.                                          

В 1983 році по закінченню Дніпропетровського  культурно-освітнього училища до бібліотеки прийшла працювати Смаглій Лідія Миколаївна. Спочатку працювала бібліотекарем, а з 1991 року – завідуючою бібліотеки.

Саме в 80 – х роках ХХ ст.. кожного року фонд бібліотеки збільшувався майже на 1000 екземплярів, половина з яких – книги, інша половина – журнали та газети. А вже в 90 – х роках надходження до бібліотеки дуже знизилися.

Постійними читачами були колгоспники, вчителі, робітники, службовці. Самими активними читачами були тракторист Анатолій Зозуля та його дружина Надія -  улюблена їхня тематика книги про подвиги народу в Великій Вітчизняній війні,про колгоспне життя. Серед найбільш активних комбайнер Леонід Павлович Омельченко, механізатор Микола Маркович Недава, доярка Зінаїда Кульбаба, доярка Раїса Дейнега, шофер Гунько Григорій, тракторист Дмитро Приліпко та його дружина Ольга та багато інших.

В 90 – х роках  надходження до бібліотеки дуже знизилися, через нестачу коштів зменшилася і підписка періодики, а згодом і зовсім припинилася. А тому в 2013 році книжковий фонд бібліотеки становить лише 5586 екземплярів книг.

Завідуюча бібліотекою ставить собі за мету щоденне утвердження іміджу закладу, шляхом розширення кола  користувачів, максимального  задоволення їх в читанні та інформації, освітленні актуальних тем сьогодення. Основна увага приділяється роботі з краєзнавчою літературою, ведеться робота по  популяризації літератури з історії України,народних традицій,етнографії, звичаїв та обрядів. З цією метою в бібліотеці проводяться різноманітні тематичні, народознавчі години, масові заходи до ювілейних дат письменників. Оформлено куточок народознавства «Збережем пам*ять сивої давнини». З метою залучення читачів до бібліотеки проводяться екскурсії.

Проводиться значна робота по збереженню історії  села. З цією метою проводиться збір спогадів односельців, фото. Так оформлено тематичні папки «Історія с. Чернеччина», «Люди нашого села», « Літопис великого подвигу», «Люби і знай свій рідний край», «Голодомор в пам*яті людській» та ін.. Повністю відреставровані старі фотографії та оновлено стенди «Вони захищали Батьківщину» та «Їх імена незабутні», оформлено альбом « Естафета пам*яті».

  До пам*ятних подій  та ювілейних дат видатних людей оформлюються інформаційні бюлетені, проводяться інформаційно-пізнавальні бесіди.

З метою розкриття книжкового фонду оформлено поличкові виставки «Дніпропетровщина – рідний край», «Сторінками історії», «Рідна мова – життя духовного основа», «Домашнє господарство», «Цікавий світ фентезі», «Світ детективу та пригод» та ін..

В бібліотеці оформлено тематичні книжкові виставки «Вогненне слово Кобзаря», «Книги – ювіляри», «Чарівна рідна сторона», «Книга кличе в гості», «Ваш вибір – ваша доля», «Куточок духовної книги», «Дитячі книги – ювіляри» та ін..